LAJMI I FUNDIT:

Këshilltari i Putinit braktisë qeverinë ruse dhe largohet nga vendi, është shprehur haptazi kundër pushtimit të Ukrainës

Këshilltari i Putinit braktisë qeverinë ruse dhe largohet nga vendi, është shprehur haptazi kundër pushtimit të Ukrainës

Një këshilltar i Vladimir Putinit ka braktisur qeverinë ruse dhe është larguar nga vendi, raporton Reuters.

Anatoly Chubais i dërguari special për klimën, ka thënë se është kundër pushtimit rus në Ukrainë dhe se nuk e ka ndërmend të rikthehet në Rusi, transmeton Telegrafi.

Pavarësisht reformave të shumta në qeveritë ruse nga fillimi i viteve të 90-ta, Chubais i kishte qëndruar besnik qeverisë së Putinit.

E ky largim po konsiderohet si shok, për faktin se konsiderohej si një prej zyrtarëve më të lartë rusë që ia kthyen shpinën Putinit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Ukrainasit shkatërrojnë tankun rus të mbushur plot me ushtarë brenda, po ecnin zvarrë për të ikur nga shpërthimi

Ukrainasit shkatërrojnë tankun rus të mbushur plot me ushtarë brenda, po ecnin zvarrë për të ikur nga shpërthimi

Evropa
Pamje për së afërti të luftimeve në llogoret afër Bakhmutit, si ushtarët ukrainas po i zmbrapseshin sulmit rus

Pamje për së afërti të luftimeve në llogoret afër Bakhmutit, si ushtarët ukrainas po i zmbrapseshin sulmit rus

Evropa
Momenti kur droni kamikaz i Ukrainës shkatërron tankun rus

Momenti kur droni kamikaz i Ukrainës shkatërron tankun rus

Amerika
1 vit pas çlirimit të Bucha-s, Zelensky: Ukraina nuk do t'i falë kurrë trupat ruse

1 vit pas çlirimit të Bucha-s, Zelensky: Ukraina nuk do t'i falë kurrë trupat ruse

Evropa
Çfarë do të ndodhë kur Trump të arrestohet dhe a mund të kandidojë për President sido që të ecë procesi i tij gjyqësor?

Çfarë do të ndodhë kur Trump të arrestohet dhe a mund të kandidojë për President sido që të ecë procesi i tij gjyqësor?

Amerika
Rusia po i ofron Koresë së Veriut ushqim në këmbim të municioneve

Rusia po i ofron Koresë së Veriut ushqim në këmbim të municioneve

Evropa
Kalo në kategori