0Shares

Këto janë pamjet e para të shtënave me armë në Paris, ku si pasojë mbetën të vrarë dy policë dhe dy tjerë të plagosur rëndë.

Në këtë sulm ka mbetur i vdekur edhe njëri nga dy sulmuesit, i cili në ato momente po shtinte me kallashnikov drejt veturës së policisë.

Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Champs Elysee, që konsiderohet si një nga bulevardet më të frekuentuara në botë.

Sulm në Paris, vritet një polic dhe një tjetër plagoset rëndë (Video) Sulm në Paris, vritet një polic dhe një tjetër plagoset rëndë (Video)

Autoritet e sigurisë janë vënë në kërkim të sulmuesit të dytë që është në arrati, dhe kanë bërë të ditur se rastin janë duke e cilësuar si “sulm terrorist”.

Lidhur me këtë ka reaguar edhe ministri i punëve të brendshme dhe presidenti i vendit, të cilët u kanë bërë thirrje qytetarëve që të shmangin këtë zonë për shkaqe sigurie.

Në videon e postuar më poshtë shfaq momentin kur fillojnë të shtënat me armë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)