LAJMI I FUNDIT:

PSV i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Xavi Simons

PSV i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Xavi Simons

Xavi Simons është një nga taletnet më të mëdhenj holandez dhe ai ka shkëlqyer këtë edicion me fanellën e PSV Eindhoven.

Reklama

Mesfushori ofensivë iu bashkua gjigantit holandez verën e vitit të kaluar nga PSG si lojtar i lirë dhe shkëlqimi i tij filloi në Philips Stadion.

Por e ardhmja e tij nuk pritet të jetë te PSV, pasi ai është bërë objektivi kryesor i Arsenalit për repartin e mesfushës.

Arsenali do të përdorë ‘armë sekrete’ për të afruar mesfushorin e shumëkërkuar Xavi Simons
Lexo po ashtu Arsenali do të përdorë ‘armë sekrete’ për të afruar mesfushorin e shumëkërkuar Xavi Simons

Përveç Topçinjve në garë për holandezin janë futur edhe Manchester United, Tottenham Hotspur dhe Borussia Dortmund.

PSV ka vendosur ta lë të lirë Simonsin të largohet dhe tanimë i ka njoftuar skuadrat e interesuara për çmimin e tij.

Shkëlqeu me PSV, Arsenali po e monitoron situatën e Xavi Simons
Lexo po ashtu Shkëlqeu me PSV, Arsenali po e monitoron situatën e Xavi Simons

Gjiganti holandez pretendon të fitoj 50 milionë euro nga largimi i Simons, ku një shumë prej 20 përqind do t’i takojnë PSG-së që ka ruajtur përqindje në shitjen e ardhshme të holandezit.

20-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar 48 ndeshje zyrtare ku ka realizuar 22 gola dhe ka asistuar në 12 të tjerë, duke zhvilluar sezonin më të mirë në karrierën e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori