LAJMI I FUNDIT:

Pse ekziston besimi se nuk duhet t’i dhurojmë kurrë personit të dashur një orë

Pse ekziston besimi se nuk duhet t’i dhurojmë kurrë personit të dashur një orë
shutterstock

Besohet që akrepat e orës mund të ndërpresin lumturinë dhe dashurinë e çiftit

Edhe pse ju duket që kjo do të mund të ishte një dhuratë mbresëlënëse, të cilën personi do ta bartë gjithmonë me vete, mbase është më mirë të vendosni për diçka tjetër.

Besimet thonë që nëse e dashura i dhuron një orë të dashurit, apo ai asaj, pason ndarja.

Ora paraqet numërimin e kohës deri në ndarje, dhe për shkak të këtij besimi duhet të shmangni blerjen e këtij objekti si dhuratë, transmeton Telegrafi.

istockphoto

Po ashtu, besohet që akrepat në orë mund të ndërpresin lumturinë dhe dashurinë e cila ekziston te çift dhe kështu ndikon në ndarjen të tyre.

Në qoftë se partneri juaj ka dëshiruar të ketë si dhuratë pikërisht një orë, këshillohet t’ia jepni paratë që ta blejë vetë.

Kështu konsiderohet që gjërat e vjetra, antikitetet dhe gjërat afariste nuk duhet bërë dhuratë sepse posedojnë energji të keqe, e cila i transferohet personit që merr dhuratën. /Telegrafi/


Në trend Stil

Më shumë
Do të habiteni shumë kur të mësoni se çfarë vërtet do të thotë kur ju kruhet shuplaka e majtë apo e djathtë

Do të habiteni shumë kur të mësoni se çfarë vërtet do të thotë kur ju kruhet shuplaka e majtë apo e djathtë

Lifestyle
Në këtë qytet të gjithë banorët jetojnë në vetëm një pallat me 196 banesa

Në këtë qytet të gjithë banorët jetojnë në vetëm një pallat me 196 banesa

Stil
Tri mënyra kur ‘dhemb koka” bëhen ‘Do të vish në shtrat, i dashur’?

Tri mënyra kur ‘dhemb koka” bëhen ‘Do të vish në shtrat, i dashur’?

Intimitet dhe Pasion
Një udhëzues si të gjeni se ç’masë unaze keni

Një udhëzues si të gjeni se ç’masë unaze keni

Bëje vet
Luani: Horoskopi vjetor për 2024

Luani: Horoskopi vjetor për 2024

Astrologji
Këta janë zogjtë më të bukur në botë: Hipnotizojnë me ngjyrat e tyre joreale

Këta janë zogjtë më të bukur në botë: Hipnotizojnë me ngjyrat e tyre joreale

Kërshëri
Kalo në kategori