LAJMI I FUNDIT:

Pronari i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi ‘i përfshirë’ në ofertën e blerjes së Man United

Pronari i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi ‘i përfshirë’ në ofertën e blerjes së Man United

Presidenti i Paris Saint-Germain Nasser Al-Khelaifi thuhet se ka luajtur një rol të rëndësishëm në ofertën e propozuar të Sheikh Jassim bin Hamad Al Thani për të blerë Manchester United.

Miliarderi nga Katari ka qenë një nga favoritët kryesorë për të përfunduar një blerje të klubit nga Old Trafford që kur Glazers konfirmuan qëllimin e tyre për të shitur atë në janar.


Ai ka paraqitur një sërë ofertash për të arritur një marrëveshje, por përballet me konkurrencë të ashpër nga pronari i INEOS, Sir Jim Ratcliffe.

Statistikat tregojnë se Manchester United mund të gabojë me transferimin e Mount
Lexo po ashtu Statistikat tregojnë se Manchester United mund të gabojë me transferimin e Mount

Megjithatë, sipas The Athletic, si pjesë e ofertës së tij për të blerë United, skuadra e Jassim fillimisht u konsultua me Al-Khelaifi për këshilla mbi vlerësimin e United, pasi Glazers donin shtatë miliardë euro për klubin. Jassim paraqiti një ofertë të pestë dhe të fundit për United në fillim të kësaj jave, e cila do të mbetet në tryezë edhe pas afatit të së premtes.

Por, Al-Khelaifi i PSG-së, i cili ka vepruar në një rol këshillues për ofertën e Sheikh Jassim, është takuar me Glazers dhe Raine Group.

Glazers kanë kontaktuar Al-Khelaifi në një përpjekje për të bindur Jassim për të rritur ofertën e tij, e cila mund të jetë më afër asaj që pronarët aktualë të United kërkojnë.

Mason Mount i vendos Manchester Unitedit kushte për të realizuar transferimin
Lexo po ashtu Mason Mount i vendos Manchester Unitedit kushte për të realizuar transferimin

Oferta e pestë e Jassim besohet të jetë rreth 5 miliardë euro. Oferta është për të gjithë klubin, ku përfshihen aksionet e zotëruara nga aksionarë të ndryshëm minoritarë.

Ndërkohë, oferta e Ratcliffe e vlerëson klubin pak më lart, por propozimi i tij do të linte disa ose të gjithë gjashtë vëllezërit e motrat Glazer si aksionarë të pakicës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

Liga e Kampionëve
Arsenali u eliminua nga dy gara në të njëjtën natë

Arsenali u eliminua nga dy gara në të njëjtën natë

Ndërkombëtare
Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës

Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"

La Liga
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
“Real Madridi nuk vdes kurrë”, Ancelotti i kënaqur me ‘luftën’ dhe paraqitjen e lojtarëve ndaj Man Cityt

“Real Madridi nuk vdes kurrë”, Ancelotti i kënaqur me ‘luftën’ dhe paraqitjen e lojtarëve ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Kalo në kategori