LAJMI I FUNDIT:

Progni fiton Këpucën e Artë në BKT Superligën e Kosovës

Progni fiton Këpucën e Artë në BKT Superligën e Kosovës

Edhe pse Gjilani e mbylli edicionin 2021/22 në vendin e tretë, në aspektin individual – Gerhard Progni ishte i pandalshëm.

Sulmuesi shqiptar ia doli që për 36 xhiro të zhvilluara në elitën e futbollit kosovar, të realizojë plotë 23 gola.


Me tre gola më pak, fantastik ishte edhe Kreshnik Uka i Drenicës, që pavarësisht formës së ekipit të tij, ia doli të tregonte cilësitë e tij mahnitëse.

Të gjitha lajmet nga Gerhard Progni
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Gerhard Progni

Në vendin e tretë përfundoi anësori që vije nga Malisheva, Ermal Krasniqi – por që luan për kampionit ë këtij edicioni, Ballkanin, duke realizuar 16 gola.

Me 16 gola këtë sezon e mbylli edhe Marko Simonovski i Dritës, me ekipin që përfundoi si nënkampion.

Mbyllet sezoni 2021/22, renditja e plotë në BKT Superligën e Kosovës
Lexo po ashtu Mbyllet sezoni 2021/22, renditja e plotë në BKT Superligën e Kosovës

Besnik Krasniqi i Prishtinës dhe Valmir Veliu i Llapit ia dolën që të realizonin nga 11 gola.

Nga nëntë gola kishin Blerim Krasniqi i Gjilanit dhe Ardit Tahiri i Dritës.

Altin Mërlaku i Dukagjinit dhe Ronald Soboëale i Malishevës realizuan nga tetë gola, derisa lista e golashënuesve vazhdon si më poshtë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Premier League
Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

La Liga
Kalo në kategori