LAJMI I FUNDIT:

Prodhuesi më i çuditshëm i veturave kthehet me një model të ri

Prodhuesi më i çuditshëm i veturave kthehet me një model të ri

Nëse nuk keni dëgjuar për Bristol Cars, atëherë nuk dini shumë nga industria britanike e automjeteve.

Reklama

Për më shumë se një dekadë në Bristol ata ishin në prag të jetës dhe vdekjes.

Të gjithë tifozët e tyre duke kanë shkuar në gjuetinë e përhershme të makinave tjera, transmeton Telegrafi.

Kjo makinë dukej sikur ishte një përzierje e zbukuruar e Ford dhe Opel me teknologji të vjetër gjysmë shekulli.

Shakaja mënjanë, por ato ishin makina magjepsëse, të gjitha të bëra me dorë. Për fat të keq, kompania u mbyll vitin e kaluar.

Dhe tani ka një kthesë. Jason Wharton nga Essex u paraqit dhe erdhi me idenë për të rinovuar këtë makinë.

Kështu, në vitin 2022, një 411 i ri mund të hyjë në prodhim dhe të vijë po në atë vit, dhe më në fund po vjen një ‘Buccaneer’, një model krejtësisht i ri i njoftuar për vite me radhë. /Telegrafi/