LAJMI I FUNDIT:

Prishtina pret Trepçën ’89 në kryeqytet, formacionet zyrtare

Prishtina pret Trepçën ’89 në kryeqytet, formacionet zyrtare

Prishtina dhe Trepça ’89 do të përballen në kuadër të xhiros së 27-të në elitën e futbollit kosovar.

Reklama

Skuadra kryeqytetase më në fund rikthehet për të luajtur në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, ku synon nisje të mbarë.

Pas fitores në udhëtim te Drenica, Prishtina kërkon një tjetër tre pikësh për tu afruar sa më shumë me vendin e dytë.

Ndërkohë edhe 89-shi në këtë sfidë vije pas një fitore dhe kërkon tre pikët për t’i ikur zonës së rrezikshme.

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Kolaj, Mici, Pllana, Bytyqi, Hamiti, Useini, Gashi, Hyseni, Kryeziu, Krasniqi, Blesa.

Trepça ’89: pas pak….

/Telegrafi/