LAJMI I FUNDIT:

Prishtina largohet me tre pikë nga Podujeva – merr fitore spektakolare në udhëtim te Llapi

Prishtina largohet me tre pikë nga Podujeva – merr fitore spektakolare në udhëtim te Llapi

Prishtina ka fituar 2-1 në derbin me Llapin që u luajt në kuadër të javës së katërt në Albi Mall Superliga.

Reklama

Dy skuadrat e nisën ndeshjen me një kujdes të shtuar, duke ditur për cilësitë që posedojnë njëra-tjetra.

Por, skuadra nga kryeqyteti ia doli të realizonte e para, dhe këtë e bëri përmes penalltisë, e cila në gol u konvertua prej Kreshink Ukës.

Pjesa e dytë filloi edhe më furishëm, pasi dy skuadrat ia dolën të shënonin nga një herë.

Ishte sërish Prishtina që realizoi, për ta dyfishuar epërsinë me anë të Endrit Krasniqit, që shënoi në minutën e 59-të

Llapi në anën tjetër nuk u dorëzua, dhe ia doli të ngushtonte epërsinë e mysafirëve në 2-1 me golin e Trimor Selimit (75’).

Deri në fund, mund të kishte edhe gola të tjerë, por që faza defanzive e dy skuadrave ishte e pathyeshme.

Pas javës së katërt, Prishtina ka arkëtuar shtatë pikë, ndërsa Llapi mbetet në kuotën e pesë pikëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Serie A
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori