Prishtina dhe Liria kalojnë në çerekfinale

Formacioni startues i Prishtinës

Prishtina ka arritur të kaloi në çerekfinalen e Kupës së Kosovës.

Skuadra bardh e kaltër ka triumfuar në derbin e vjetër duke mposhtur Vëllaznimin si mysafir.

Ka mjaftuar një gol në pjesën e parë për ta siguruar çerekfinalen Prishtina 0-1.

Ishte mbrojtësi i majtë, Liridon Leci që shënoi nga penalltia në minutën e 11-të.

Ndërkohë çerekfinalisti tjetër është Liria e Prizrenit që ka eliminuar 2-0 Bashkimin e Koretinit.

Ishte sulmuesi prizrenas, Liridon Fetahaj që ka shënuar dy gola për fitoren e Lirisë. /Telegrafi/

Rreth tetë futbollistë të Liverpoolit do të largohen nga

Rreth tetë futbollistë të Liverpoolit do të largohen nga "Anfield Road" në fund të sezonit - në listë edhe emra të rëndësishëm

Erik ten Hag më në fund reagoi pas paraqitjes mahnitëse të Jadon Sancho në Ligën e Kampionëve

"Puzzle" i Decos: Sa ka para, kush mund të largohet dhe kush mund të vijë te Barcelona

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Van Dijk te Borussia Dortmund? Fabrizio Romano jepet detaje për të ardhmen e holandezit

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon