LAJMI I FUNDIT:

Prekëse: Një shtatëvjeçar me leukemi befasohet nga shokët e tij të klasës në Zelandë të Re, pas kthimit të tij në shkollë

Prekëse: Një shtatëvjeçar me leukemi befasohet nga shokët e tij të klasës në Zelandë të Re, pas kthimit të tij në shkollë

Një djalë i guximshëm, i cili përfundoi vite të tëra të kimioterapisë rraskapitëse, është mirëpritur përsëri në shkollë nga shokët e tij të klasës.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Theo Cunliffe, shtatë vjeç, i cili jeton në Kaukapakapa në Zelandën e Re, u diagnostikua me leukemi në vitin 2020, kur ishte vetëm pesë vjeç.

Dhe pas kësaj, prindërit e tij, Rachel dhe Regan, ranë në kontakt me shkollën e tij për të organizuar pritjen surprizë për të shënuar fundin e trajtimit të tij – që e pa atë të duronte 819 ditë kimioterapie.

Kështu, nxënësit dhe mësuesit u rreshtuan për të përshëndetur Theo dhe familjen e tij ndërsa mbërritën në shkollë këtë javë, me makinën e tij të stolisur me tullumbace blu.

Ajo u bë edhe më e veçantë me studentët që mbanin postera që tregonin mbështetjen e tyre për Theo dhe atë që ai ka duruar gjatë viteve të fundit.

Zonja Cunliffe i tha Daily Mail Australia se familja ‘ndien një lehtësim kaq të jashtëzakonshëm’ me ‘shumë lot të derdhur’ pasi Theo mbaroi trajtimin e tij.

“Kimioterapia ndikon në gjithçka, jo vetëm për të, por edhe për pjesën tjetër të familjes, veçanërisht kur ajo ka efekte anësore kaq të tmerrshme”, tha ajo. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Rreth 40 adoleshentë sulmojnë tre marinsa amerikanë në Kaliforni

Rreth 40 adoleshentë sulmojnë tre marinsa amerikanë në Kaliforni

Amerika
Inteligjenca ushtarake ukrainase e di në kohë reale se ku janë Putin dhe Prigozhin

Inteligjenca ushtarake ukrainase e di në kohë reale se ku janë Putin dhe Prigozhin

Evropa
Shefi i mercenarëve të Wagner nis

Shefi i mercenarëve të Wagner nis "një sulm tjetër shpërthyes" ndaj Kremlinit, pas sulmit të supozuar me dronë në Moskë

Botë
Pamjet e sulmit me dronë në Moskë dhe pasojat e tij

Pamjet e sulmit me dronë në Moskë dhe pasojat e tij

Botë
Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar: Ukraina ka të drejtë të mbrohet përtej kufijve

Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar: Ukraina ka të drejtë të mbrohet përtej kufijve

Evropa
Sulm me dronë në Moskë, dëmtohen disa ndërtesa – mediat sjellin detajet, pamje të shumta në mediat sociale

Sulm me dronë në Moskë, dëmtohen disa ndërtesa – mediat sjellin detajet, pamje të shumta në mediat sociale

Botë
Kalo në kategori