LAJMI I FUNDIT:

Prej 26 deri më 28 prill, organizohet Java e vajzave në TIK

Prej 26 deri më 28 prill, organizohet Java e vajzave në TIK

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Vajzave në TIK (Teknologjia e Informacionit dhe Komunikimit), me iniciativën e Komunës së Prishtinës janë bashkuar 15 organizata që kontribuojnë në promovimin dhe fuqizimin e vajzave dhe grave në TIK çdo ditë.

Reklama

Kësisoji, aktivitetet e përvjetshme individuale TIK i ka bashkuar në një kalendar të vetëm për organizim të aktiviteteve të përbashkëta në 3 ditë, 26-28 Prill.

“Kjo iniciativë do të vazhdojë të organizohet në edicione çdo vit, me më shumë aktivitete dhe organizata partnere. Bashkohuni me ne dhe bëhuni pjesë e kampanjës #VAJZATNËTIK22”, thuhet në njoftim.

Këto aktivitete janë mbështetur nga Komuna e Prishtinës, EYE & ACCESS.


Në trend Teknologji

Më shumë
WordPress po bëhet me mjet AI, ku ndihmon përdoruesit për të gjeneruar si dhe për të edituar tekste

WordPress po bëhet me mjet AI, ku ndihmon përdoruesit për të gjeneruar si dhe për të edituar tekste

Teknologji
WasteShark, roboti që pastron mbeturinat e plastikës në ujëra – mund të mbledhë 500 kilogramë mbeturina apo 22.700 shishe

WasteShark, roboti që pastron mbeturinat e plastikës në ujëra – mund të mbledhë 500 kilogramë mbeturina apo 22.700 shishe

Teknologji
Apple ka blerë startupin Mira që prodhon kufje me teknologji AR

Apple ka blerë startupin Mira që prodhon kufje me teknologji AR

Teknologji
Forcat Ajrore të SHBA-së mohojnë se droni me inteligjencë artificiale e ka sulmuar operatorin e saj në testimet virtuale

Forcat Ajrore të SHBA-së mohojnë se droni me inteligjencë artificiale e ka sulmuar operatorin e saj në testimet virtuale

Teknologji
Prezantohen Nokia C110 dhe C300 – publikohen specifikat dhe çmimet

Prezantohen Nokia C110 dhe C300 – publikohen specifikat dhe çmimet

Teknologji
Apple zbuloi kufjet 'Vision Pro' që do të kushtojnë 3,500 dollarë – a do të jenë ato çfarë njerëzit janë duke kërkuar?

Apple zbuloi kufjet 'Vision Pro' që do të kushtojnë 3,500 dollarë – a do të jenë ato çfarë njerëzit janë duke kërkuar?

Teknologji
Kalo në kategori