LAJMI I FUNDIT:

Posta e Maqedonisë dhe Kryqi Kuq organizojnë mbledhje të ndihmave për Shqipërinë

Posta e Maqedonisë dhe Kryqi Kuq organizojnë mbledhje të ndihmave për Shqipërinë
Foto: Ilustrim

Posta e Maqedonisë së Veriut, në bashkëpunim me Kryqin e Kuq, po organizon mbledhje të ndihmës themelore dhe të nevojshme, në solidaritet dhe ndihmë për ata që u preken nga katastrofa që goditi Shqipërinë. Siç u tha, ndihma duhet të përbëhet nga: Ushqim i konservuar, batanije, furnizime higjienike dhe para sipas mundësive.

Reklama

Duke filluar nga sot, (28 nëntor) deri më 30 nëntor (e shtunë), ju mund të paraqisni ndihmën tuaj në sportelet e Postës së Maqedonisë së Veriut. Mund të dhuroni edhe 100 denarë duke thirrur në: 070/143-400, 075/143-400, 077/143-400.

Personat e interesuar dhe kompanitë mund të dhurojnë edhe nëpërmes xhiro llogarisë të fondit për solidaritet 300000001327966.

BANK NAME: KOMERCIJALNA BANKA AD SKOPJE
BANK ADDRESS: UL. ORCE NIKOLOV NO.3, 1000 SKOPJE, NORTH MACEDONIA
BANK ACCOUNT: 300000000000133 25730522-11
SWIFT CODE: KOBSMK2X
IBAN CODE: MK07300701000001228

Në trend Lajme

Më shumë
Terroristët serbë derisa po iknin nga zona malore në Banjskë, e lanë mikun e tyre të plagosur – as që e kthyen kokën ta shohin si është

Terroristët serbë derisa po iknin nga zona malore në Banjskë, e lanë mikun e tyre të plagosur – as që e kthyen kokën ta shohin si është

Lajme
Vendosja dhe tërheqja e ushtrisë serbe në kufirin me Kosovën – si u dorëzua Vuçiqi pas presionit të madh

Vendosja dhe tërheqja e ushtrisë serbe në kufirin me Kosovën – si u dorëzua Vuçiqi pas presionit të madh

Lajme
Vuçiq flet sërish për sulmin terrorist në Banjskë, thotë se do të dalë “me dëshmi” të reja

Vuçiq flet sërish për sulmin terrorist në Banjskë, thotë se do të dalë “me dëshmi” të reja

Lajme
Ish-ministri serb për Asociacionin: Shqiptarët fitojnë, serbët humbin gjithçka

Ish-ministri serb për Asociacionin: Shqiptarët fitojnë, serbët humbin gjithçka

Lajme
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Sulmohen dy policë në Prishtinë, njërit i thyhet dora

Sulmohen dy policë në Prishtinë, njërit i thyhet dora

Kronika e Zezë
Kalo në kategori