Përfaqësuesja e Kosovës është fuqizuar edhe me një lojtar tjetër, kësaj here me një portier profesionist.

Bëhet fjalë për Arijanet Muriqi, i cili ka aplikuar për pasaportën e Kosovës në konsultën e saj në Cyrih.

FFK me herët ishte marrë vesh me portierin dhe familjen e tij, ndërsa tani janë duke u kryer procedurat e fundit.

“Urime Kosovë, në Konsultën e Kosovës në Zurich. Arijanet Muric aplikon për pasaportën e Kosovës Portieri i ardhshëm i Kosovës”

“Faleminderit shume Samir qe kurrë nuk ke harru cili është gjaku yt”, ka shkruar një i afërm i portieri në rrjetet sociale.

Muric është pjesë e Manchester Cityt, ndërsa ka qenë i huazuar në NAC Bred stinorin e shkuar.

Kosova e ka vazhduar formën e mirë ndaj Maltës ku ka fituar me rezultat 3-1. /Telegrafi/