LAJMI I FUNDIT:

Policia me video sensibilizuese: Mos u ngut, humbe minutin, e jo jetën për minutin

Policia me video sensibilizuese: Mos u ngut, humbe minutin, e jo jetën për minutin

Policia e Kosovës ka realizuar një video sensibilizuese, përmes së cilës ka apeluar te qytetarët për kujdes të shtuar në trafik.

Reklama

“Mos shkruani porosi gjatë vozitjes”, “Mos u bëni pjesë e statistikave” – janë thirrjet e policisë për qytetarët.

“Mos u ngut, humbe minutin, e jo jetën për minutin. Mos e përdor telefonin gjatë vozitjes, se mund t’ju kushtojë me jetë”, thuhet në mbishkrimin e videos.

Fushatë vetëdijësuese për parandalimin e aksidenteve, së fundmi ka bërë dhe fotografi Marjan Komani.

Përmes një ideje që Komani ka prezantuar, ka kërkuar që vozitësit të kenë kujdes, pasi shpejtësia vret.

“Thirrjet e fundit! Shpejtësia vret! Juve dhe zemrat e atyre që ju presin. Mos i lini thirrjet pa përgjigje. Mos shkaktoni thirrjet e fundit!”, ka shkruar ai në llogarinë e tij në Facebook. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo

Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo

Lajme
Kurti: Me Escobarin dhe Lajçakun do të flasim për mundësinë e organizimit të zgjedhjeve të parakohshme në veri

Kurti: Me Escobarin dhe Lajçakun do të flasim për mundësinë e organizimit të zgjedhjeve të parakohshme në veri

Lajme
Ekipi i RTV 21 ndiqet nga një person i armatosur në Leposaviq

Ekipi i RTV 21 ndiqet nga një person i armatosur në Leposaviq

Lajme
“Burra”, Edi Rama publikon foton e Ali Ahmetit me babanë e Hashim Thaçit

“Burra”, Edi Rama publikon foton e Ali Ahmetit me babanë e Hashim Thaçit

Lajme

"1000 vjet në dy minuta, historia mes Kosovës dhe Serbisë" - shikohet rreth dy milionë herë në Twitter, reagon gazetarja e CNN

Politikë
Ish-ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Fried: Ngjarjet e fundit në veri i kanë rrënjët në Serbi, Qeveria e Kosovës gaboi

Ish-ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Fried: Ngjarjet e fundit në veri i kanë rrënjët në Serbi, Qeveria e Kosovës gaboi

Lajme
Kalo në kategori