Policia e Kosovës në vazhdën e luftimit të dukurive negative dhe ndalimit të shkeljeve në komunikacion, gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar 20 persona.

Prej tyre 9 janë dërguar në mbajtje e 4 në vuajtje të dënimit.

Po ashtu policia ka shqiptuar 1009 tiketa, ndërkaq kanë ndodhur 20 aksidente trafiku nga ta 8 me të lënduar dhe 12 me dëme materiale. /Telegrafi/