LAJMI I FUNDIT:

Po lëvizte me shpejtësi të madhe në Georgia, detaje të ngjarjes kur një veturë ‘u ngjit’ mbi karrotrec dhe fluturoi 36 metra

Po lëvizte me shpejtësi të madhe në Georgia, detaje të ngjarjes kur një veturë ‘u ngjit’ mbi karrotrec dhe fluturoi 36 metra

Ky është momenti kur shoferi i një veturë që lëvizte me shpejtësi të madhe, ngjitet në karrotrecin e parkuar në skaj të rrugës dhe fluturon 36 metra dhe përplaset në asfalt.

Reklama

Policia në Georgia të SHBA, ka konfirmuar se 21-vjeçarja ishte lënduar kur fluturoi me veturë në autostradën 84, por që mrekullisht i mbijetoi më të keqes, transmeton Telegrafi.

Kamerat e vendosura në uniformat e policisë, që ishin telefonuar për një aksident trafiku dhe po qëndronin në skaj të rrugës, kanë kapur momentin dramatik.

Pasi e panë se çfarë ndodhi, vrapuan për ta ndihmuar shoferen që u dërgua në qendrën mjekësore në jug të Georgia.

Policët kanë tentuar ta pyesin gruan se çfarë e nxiti të bëjë atë veprim, por dhimbjet e mëdha në pjesë të ndryshme të trupit ia pamundësuan të flasë.

Përplasja ishte aq e fuqishme, sa që shihet sesi vetura copëtohet derisa bie në asfalt pas fluturimit si në filma aksion të Hollyëood-it. /Telegrafi/