LAJMI I FUNDIT:

PLD mbështet hyrjen e OBRM-PDUKM-së në qeveri nëse i mbështesin ndryshimet kushtetuese

PLD mbështet hyrjen e OBRM-PDUKM-së në qeveri nëse i mbështesin ndryshimet kushtetuese

“E ardhmja evropiane e qytetarëve është më e rëndësishmja dhe sigurisht progresi i Maqedonisë në negociatat me Bashkimin Evropian dhe hapjen e klasterave. Dhe pikërisht për këtë mirëpresim disponimin e OBRM-PDUKM-së në zgjedhjen e tyre për të dhënë mbështetje në proceset integruese evropiane dhe për të votuar për ndryshimin e Kushtetutës”, theksoi kryetarja e PLD-së, Monika Zajkova.

Reklama

Ajo tha se Partia Liberal Demokratike është e gatshme të pranojë hyrjen e OBRM-PDUKM-së në koalicionin qeverisës nëse opozita i mbështet ndryshimet kushtetuese.

“Është mirë që OBRM-PDUKM nuk është kundër ndryshimeve kushtetuese, por ato duhet të hyjnë në fuqi para formimit të qeverisë në të cilën do të anëtarësoheshin si parti opozitare. Të gjithë së bashku e kemi përgjegjësinë se në cilën rrugë do ta lëvizim vendin dhe çfarë standardi do t’u ofrojmë qytetarëve”, shtoi Zajkova.

Ndryshe, kjo ide doli nga takimi i sotëm i kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Dimitar Kovaçevski dhe kryetarit të OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Pas sulmit në veri deklarohet komandanti i Njësisë Speciale: Krenar me ju djema - pamë djajtë në sy, i pamë të binin, duke qarë e vrapuar

Pas sulmit në veri deklarohet komandanti i Njësisë Speciale: Krenar me ju djema - pamë djajtë në sy, i pamë të binin, duke qarë e vrapuar

Lajme
Pamje kur Policia nxjerrë autoblindën nga fshati Banjskë të Zveçanit, dyshohet se ishte e mbushur me armatim

Pamje kur Policia nxjerrë autoblindën nga fshati Banjskë të Zveçanit, dyshohet se ishte e mbushur me armatim

Lajme
Policia e Kosovës u shpërndan pako ushqimore familjeve serbe në Banjskë të Zveçanit

Policia e Kosovës u shpërndan pako ushqimore familjeve serbe në Banjskë të Zveçanit

Lajme
'Dikush i ka tradhtuar sulmuesit, ka shumë pikëpyetje' – banori serb në veri të Kosovës tregon për ngjarjet në Banjskë

'Dikush i ka tradhtuar sulmuesit, ka shumë pikëpyetje' – banori serb në veri të Kosovës tregon për ngjarjet në Banjskë

Lajme
Si financohen, armatosen dhe si kanë transportuar armë? Deputetja britanike analizon situatën pas sulmit terrorist në veri

Si financohen, armatosen dhe si kanë transportuar armë? Deputetja britanike analizon situatën pas sulmit terrorist në veri

Lajme
Dy të dyshuarit e sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit dërgohen në Gjykatën Themelore në Prishtinë

Dy të dyshuarit e sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit dërgohen në Gjykatën Themelore në Prishtinë

Lajme
Kalo në kategori