LAJMI I FUNDIT:

Planifikohet krijimi i makinës SUV, më të fuqishmes ndonjëherë (Foto)

Planifikohet krijimi i makinës SUV, më të fuqishmes ndonjëherë (Foto)

Jaguar F-Pace pritet të kthehet në një “bishë” me 666 kuajfuqi

Reklama

Lister Cars planifikon të shtojë fuqitë e Jaguar F-Pace, duke shtuar forcën e V8 që është nën kapak, në përpjekje për ta bërë makinën SUV më të shpejtë ndonjëherë, transmeton Telegrafi.

Megjithëse në treg ka shumë SUV të fuqishëm, që numërojnë numër të madh të kuajfuqive, ky F-Pace i modifikuar, pritet t’ia kalojë Lamborghini Urus me 641 kaujfuqi dhe Jeep Grand Cherokee Trackhawk që ka 707 kuajfuqi.

Për momentin, Lister janë duke pritur që Jaguar ta lansojë modelin e ri V8, pasi nuk duan ta punojnë në versionin e tanishëm V6. Vetura do të quhet F-Pace Lightning dhe pritet të prezantohet gjatë shtatorit, teksa mund të arrijë shpejtësi deri në 335 kilometra në orë.

Shpejtësinë prej zero deri në 100 kilometra në orë, pritet ta arrijë për tre sekonda, duke e mundur modelin Urus. Po që se ky SUV do të ketë sukseset e pritura, atëherë do të provohet që t’i rritet fuqia dhe të arrijë të prodhojë 1,000 kuajfuqi. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Një shofer kamioni amerikan bën një gabim multi milionësh, godet urën teksa si ngarkesë kishte një helikopter

Një shofer kamioni amerikan bën një gabim multi milionësh, godet urën teksa si ngarkesë kishte një helikopter

Auto
Hajduti vjedh shtatë vetura brenda një nate nga një dyqan në Maryland

Hajduti vjedh shtatë vetura brenda një nate nga një dyqan në Maryland

Auto
Bateritë e gjeneratës së ardhshme të veturave elektrike Toyota janë planifikuar të dyfishojnë rrezen e drejtimit

Bateritë e gjeneratës së ardhshme të veturave elektrike Toyota janë planifikuar të dyfishojnë rrezen e drejtimit

EVs
Si “i disiplinon” shoferët arrogantë Danimarka

Si “i disiplinon” shoferët arrogantë Danimarka

Auto
Toyota përshpejton prodhimin e modeleve elektrike: Qëllimi është më shumë se 600,000 njësi në 2025

Toyota përshpejton prodhimin e modeleve elektrike: Qëllimi është më shumë se 600,000 njësi në 2025

Auto
Skoda feston prodhimin e tre milionë njësive të SUV-të

Skoda feston prodhimin e tre milionë njësive të SUV-të

Auto
Kalo në kategori