LAJMI I FUNDIT:

Pioli: Milani e fitoi titullin më herët se që prisnim

Pioli: Milani e fitoi titullin më herët se që prisnim
(Foto: Getty/AC Milan)

Stefano Pioli ka pranuar se Milani nuk kishte pritur ta fitonte aq herët titullin e Serie A dhe se 2022 ishte një vit përplot përmbushje.

Strategu italian ka dhënë një intervistë të gjatë për Sport Mediaset, e cila do të transmetohet më 29 dhjetor.

“Natyrisht, ne e arritëm këtë objektiv prestigjioz përpara se që kishim menduar, sepse klubi dëshironte të investonte në lojtarë të rinj, kështu që ne prisnim ta fitonim pak më vonë”.

(Foto: Getty/AC Milan)

“Nga ana tjetër, ia dolëm ta bëjmë këtë menjëherë dhe qartë, 2022 ishte një vit plot përmbushje për të gjithë ne”, ka deklaruar Pioli.

Në edicionin 2021/2022, Rossonerët e fituan titullin e Serie A pas 11 vitesh pritjeje duke përfunduar dy pikë mbi rivalin e qytetit, Inter. /Telegrafi/

Reklama