LAJMI I FUNDIT:

Peshkaqeni shqyen rusin në Egjipt, publikohen pamjet dramatike

Peshkaqeni shqyen rusin në Egjipt, publikohen pamjet dramatike

Një qytetari rus i ka kushtuar me jetë pushimet në brigjet egjiptiane në Detin e Kuq.

Reklama

The Guardian raporton se rusi ka vdekur pasi është kafshuar nga peshkaqeni

Autoritetet egjiptiane kanë konfirmuar vdekjen e turistit dhe kapjen e peshkaqenit, i cili është dërguar për ekzaminime në laborator për të përcaktuar arsyet për sulmin e rrallë.

Një video nga rasti është shpërndarë dhe aty shihet burri që përpëlitet nëpër det dhe sulmohet vazhdimisht nga peshkaqeni deri kur tërhiqet poshtë ujit nga ai.

Disa njerëzit ishin përpjekur t’ia shpëtonin jetën, por nuk kanë arritur dot.

Ndryshe, sulmet e peshkaqenëve janë të rralla në këtë rajon. Dy gra vdiqën nga sulmet e peshkaqenëve në vitin 2022. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Një tërmet i fuqishëm godet Bosnjën dhe Hercegovinën – lëkundjet janë ndjerë edhe në Kroaci

Një tërmet i fuqishëm godet Bosnjën dhe Hercegovinën – lëkundjet janë ndjerë edhe në Kroaci

Bosnja
Shpëtuan, por thonë se janë “të vdekur brenda” – rrëfimi i nuses dhe dhëndrit, pas zjarrit brenda një salle dasmash që vrau mbi 100 njerëz në Irak

Shpëtuan, por thonë se janë “të vdekur brenda” – rrëfimi i nuses dhe dhëndrit, pas zjarrit brenda një salle dasmash që vrau mbi 100 njerëz në Irak

Azia
Inicialet

Inicialet "SRB" vendosen në ambasadën e Kosovës në Kroaci, reagon deputetja shqiptare Lekaj-Përlaskaj

Kroacia
Zgjedhje të jashtëzakonshme në Serbi?

Zgjedhje të jashtëzakonshme në Serbi?

Serbia
Djali i Prigozhin mund të marrë kontrollin e Wagner - zbulohen disa

Djali i Prigozhin mund të marrë kontrollin e Wagner - zbulohen disa "detaje të negociatave"

Botë
Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Botë
Kalo në kategori