LAJMI I FUNDIT:

Pesë trendet e lehta të pranverës që tashmë i keni në dollapin tuaj

Pesë trendet e lehta të pranverës që tashmë i keni në dollapin tuaj

Kur kuroni veshjet tuaja, kalimi nga dimri në pranverë është një nga periudhat më të vështira dhe çuditshme të vitit.

Reklama

Nga njëra anë, ditët janë më të gjata dhe koha është më e ngrohtë. Kjo shpesh nënkupton dalje më të gjata, silueta pa mëngë dhe më pak shtresa.

Nga ana tjetër, nuk është mjaft verë dhe kushtet mund të jenë të paparashikueshme. Një moment është me diell, e pas pak fillon shiu.

Shpatullat e fryra të viteve ’80 rikthehen në trend
Lexo po ashtu Shpatullat e fryra të viteve ’80 rikthehen në trend

Meqenëse sezoni mund të shkaktojë kaq shumë stres, është e rëndësishme që moda e pranverës të jetë e drejtpërdrejtë dhe e pa komplikuar. Dhe, ka pikë bonusi për të përqafuar trendet që ju me siguri i keni tashmë, kështu duke mos shpenzuar për blerje.

Më poshtë ua sjellim pesë mënyra të pagabueshme për të bërë që trendet e pranverës të vitit 2022 të funksionojnë për ju:

Thurje me ngjyra

Foto: GettyImages

Veshje pambuku

Foto: GettyImages

Shpinë e hapur

Foto: GettyImages

Mëngë të fryra

Foto: GettyImages

Lule

Foto: GettyImages

/Telegrafi/