LAJMI I FUNDIT:

Shpatullat e fryra të viteve ’80 rikthehen në trend

Shpatullat e fryra të viteve ’80 rikthehen në trend

Vitet ’80 njihen si dekada e ekzagjerimit, bollëkut dhe shkëlqimit.

Reklama

Pas disa kohësh të veshur me veshje që i japin përparësi komoditetit, nuk ka asgjë si një shfaqje e vogël e modës së stilizuar për të rifreskuar veshjet tuaja.

Një trend që ishte i fortë dekada më parë bën kthimin e tij triumfues këtë sezon: jastëkët e shpatullave. Ato mund të përdoren në pjesë të ndryshme veshjesh, që nga xhaketa tek fustanet, duke shtuar më shumë stil në pamjen tuaj.

Por nuk janë vetëm të famshmit që po investojnë në shpatullat e fryera; ato u panë kohët e fundit në koleksionet Vjeshtë / Dimër 2022 të Burberry dhe Gucci.

Nëse ende hezitoni të provoni pamjen, filloni me copa me ton më neutral ose modele klasike, siç janë vijat.

Rihanna shihet duke blerë rroba për fëmijë në Target, e veshur më thjesht se zakonisht
Lexo po ashtu Rihanna shihet duke blerë rroba për fëmijë në Target, e veshur më thjesht se zakonisht

Më poshtë ua sjellim disa pamje për të frymëzuar kombinimin tuaj të radhës:

/Telegrafi/