LAJMI I FUNDIT:

Pesë trajnerët që mund të zëvendësojnë Ten Hagun te Man United

Pesë trajnerët që mund të zëvendësojnë Ten Hagun te Man United
Reklama

Graham Potter është një nga kandidatët shokues për të zëvendësuar Erik ten Hag si trajner i Manchester United.

Presioni po rritet mbi holandezin pasi Djajtë e Kuq pësuan humbjen e gjashtë në dhjetë ndeshje të martën mbrëma nga Galatasaray.


United aktualisht është në fund të grupit të tyre të Ligës së Kampionëve pas dy ndeshjeve dhe shpresat e tyre për t’u kualifikuar në fazën eliminatore të turneut janë të varura në një fije.

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan
Lexo po ashtu Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Një anim i titullit në Ligën Premier është gjithashtu shumë i pamundur pasi Djajtë e Kuq aktualisht po mundohen në vendin e dhjetë në tabelë.

Disa nga tifozët e Old Trafford po pyesin nëse Ten Hag – i cili është favoriti i dytë i Sky Bet për t’u shkarkuar – është njeriu që do ta çojë klubin përpara.

Një numër trajnerësh do ta shfrytëzonin me kënaqësi mundësinë për të zëvendësuar holandezin – duke përfshirë Potterin e shkarkuar së fundmi.

Shqetësime te Man United se dikush brenda klubit po i publikon informatat në platformën X
Lexo po ashtu Shqetësime te Man United se dikush brenda klubit po i publikon informatat në platformën X

48-vjeçari është favoriti i katërt i Paddy Power për të marrë drejtimin e United nëse Ten Hag lirohet nga detyrat e tij.

Kjo është pavarësisht se mbretërimi i tij si trajner i Chelseat përfundon në prill – vetëm shtatë muaj pas emërimit të tij.

Paddy Power ka ish-strategun e Brighton në shanset 10/1 për të marrë drejtimin e skuadrës nga Old Trafford.

Rezultate zhgënjyese, a po e shkarkon Man United, Ten Hagun?
Lexo po ashtu Rezultate zhgënjyese, a po e shkarkon Man United, Ten Hagun?

Zëvendësuesi i Potterit në stadiumin Amex – Roberto De Zerbi – është në shanse më të vogla për të pasuar Ten Hag, me Paddy Poëer që e vlerëson atë me 15/2.

Zinedine Zidane, i cili fitoi tre tituj të Ligës së Kampionëve me Real Madridin, është favoriti kryesor për të marrë drejtimin e Djajve të Kuq.

Paddy Power kanë Zizou në 4/1 për të qenë pasardhësi i Ten Hag në Teatrin e Ëndrrave.

Ten Hag akuzohet se favorizon disa lojtarë para të tjerëve te Man United
Lexo po ashtu Ten Hag akuzohet se favorizon disa lojtarë para të tjerëve te Man United

Ish-mesfushori i Manchester United, Michael Carrick – i cili aktualisht është në krye të Middlesborough – është një bast pamundshëm në 12/1.

Dhe trajneri i Anglisë, Gareth Southgate , është 16/1 për të qenë në “Old Trafford” pas Ten Hag.

Pavarësisht se rezultatet në fushë nuk janë të denja për shpenzimet e tij verore mbi 200 milionë eurosh, Ten Hag këmbëngul se nuk po e ndjen presionin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Liga e Kampionëve
“Nuk ka qenë kurrë një debat”, Carragher shkakton zemërim me qëndrimin ndaj debatit Messi-Ronaldo

“Nuk ka qenë kurrë një debat”, Carragher shkakton zemërim me qëndrimin ndaj debatit Messi-Ronaldo

Ndërkombëtare
Nëse kalon tutje - 9 kundërshtarët e mundshëm të Man United në raundin e 16-të

Nëse kalon tutje - 9 kundërshtarët e mundshëm të Man United në raundin e 16-të

Liga e Kampionëve
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Kalo në kategori