Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve 14 të shkurtit 2021.

Nga numërimi i të gjitha votave, Lidhja Demokratike e Kosovës ka marrë 12.64% dhe ka dalë partia e tretë.

Nga kandidatët për deputetë, pesë më të votuar nga LDK-ja sipas rezultateve përfundimtare të KQZ-së janë:

Avdullah Hoti me 69.640 vota, Kujtim Shala 32.700 vota, Lumir Abdixhiku 25.264, Anton Quni 14.840 dhe Armend Zemaj me 13.798 vota.

Më poshtë keni listën e plotë me numër të votave të 15 deputetëve të LDK-së. /Telegrafi/