LAJMI I FUNDIT:

Besian Mustafa

241 Artikuj

Dita e LGBT-së dhe postimet në rrjetet sociale, Mustafa: Kurti mashtrues tipik

Dita e LGBT-së dhe postimet në rrjetet sociale, Mustafa: Kurti mashtrues tipik

Kosovë
Rryma nga sot shtrenjtohet për 15 për qind  

Rryma nga sot shtrenjtohet për 15 për qind  

Energjetika
Mustafa: Qeveria po vepron në kundërshtim me mirëqenien e qytetarëve, të hiqet TVSH-ja në faturat e rrymës

Mustafa: Qeveria po vepron në kundërshtim me mirëqenien e qytetarëve, të hiqet TVSH-ja në faturat e rrymës

Energjetika
Mustafa sfidon Muratin: Publiko rrogën ministër

Mustafa sfidon Muratin: Publiko rrogën ministër

Financa
LDK thotë se deputetët e LVV sabotuan Komisionin hetimor për krizën energjetike, kërkojnë edhe dorëheqjen e ambasadorit Berishaj

LDK thotë se deputetët e LVV sabotuan Komisionin hetimor për krizën energjetike, kërkojnë edhe dorëheqjen e ambasadorit Berishaj

Kosovë
Kuvendi miratoi vendimin për masat emergjente në furnizimin me energji elektrike edhe për 30 ditë

Kuvendi miratoi vendimin për masat emergjente në furnizimin me energji elektrike edhe për 30 ditë

Energjetika
Mustafa: Qeveria aktuale nuk ndërmori asnjë veprim për të gjetur zgjidhje për krizën energjetike

Mustafa: Qeveria aktuale nuk ndërmori asnjë veprim për të gjetur zgjidhje për krizën energjetike

Energjetika
Ministri Aliu përplaset me Mustafën e LDK-së për rrugën Prishtinë-Podujevë

Ministri Aliu përplaset me Mustafën e LDK-së për rrugën Prishtinë-Podujevë

Kosovë
Projektbuxheti për vitin 2023 – përplasjet e deputetëve të opozitës me ministrin Murati

Projektbuxheti për vitin 2023 – përplasjet e deputetëve të opozitës me ministrin Murati

Financa
Mustafa: Buxheti real është 2.6 miliardë euro e jo 3.2 miliardë euro, Ministria e Financave po tenton të bëjë shkelje kushtetuese

Mustafa: Buxheti real është 2.6 miliardë euro e jo 3.2 miliardë euro, Ministria e Financave po tenton të bëjë shkelje kushtetuese

Financa
LDK-ja e dorëzon në Kushtetuese ligjin që përcakton çmimin tavan për produktet bazike

LDK-ja e dorëzon në Kushtetuese ligjin që përcakton çmimin tavan për produktet bazike

Financa
Mustafa: Dështimi i pashembullt ekonomik nuk ndalet me propagandë, FMN kumtoi lajmin e keq për Kosovën

Mustafa: Dështimi i pashembullt ekonomik nuk ndalet me propagandë, FMN kumtoi lajmin e keq për Kosovën

Të Tjera
Mustafa: Harxhimi i 800 milionë eurove për të blerë rrymë do të ishte një çmenduri financiare, investimet kapitale në nivelin më të ulët

Mustafa: Harxhimi i 800 milionë eurove për të blerë rrymë do të ishte një çmenduri financiare, investimet kapitale në nivelin më të ulët

Financa
Videoja e LVV-së për opozitën, Mustafa: Nuk kanë çfarë tregojnë nga puna e Qeverisë Kurti, prandaj merren me të kaluarën

Videoja e LVV-së për opozitën, Mustafa: Nuk kanë çfarë tregojnë nga puna e Qeverisë Kurti, prandaj merren me të kaluarën

Kosovë
Mustafa, Muratit: Aq shumë qytetarë po kanë para në banka sa po e lëshojnë Kosovën

Mustafa, Muratit: Aq shumë qytetarë po kanë para në banka sa po e lëshojnë Kosovën

Financa
Reagimet për aderimin e Kica-Xhelilit, në LDK e lavdërojnë, ish-bashkëpartiakët e akuzojnë për tradhti

Reagimet për aderimin e Kica-Xhelilit, në LDK e lavdërojnë, ish-bashkëpartiakët e akuzojnë për tradhti

Donjeta Zeqiraj
LDK kritikon Qeverinë për pakon e re: U injoruan të papunët dhe sektori privat

LDK kritikon Qeverinë për pakon e re: U injoruan të papunët dhe sektori privat

Kosovë
Mustafa për bisedimet në Bruksel: Kemi marrë informacione nga emisarët, jo nga qeveria

Mustafa për bisedimet në Bruksel: Kemi marrë informacione nga emisarët, jo nga qeveria

Kosovë
​LDK propozon 10 pika për përballimin e krizës energjetike: E paprecedentë të ketë reduktime në gusht

​LDK propozon 10 pika për përballimin e krizës energjetike: E paprecedentë të ketë reduktime në gusht

Energjetika
Mustafa: Në vend që të ofrojë zgjidhje për dimrin e errët që po na afron, Qeveria i ka braktisur qytetarët

Mustafa: Në vend që të ofrojë zgjidhje për dimrin e errët që po na afron, Qeveria i ka braktisur qytetarët

Politikë
Kriza ekonomike dhe energjetike në vend, LDK: Qeveria luan rolin e spektatorit

Kriza ekonomike dhe energjetike në vend, LDK: Qeveria luan rolin e spektatorit

Ekonomi
Debati parlamentar për rritjen e çmimeve, Mustafa: Në disa produkte ushqimore kostoja ka arritur deri në 83 për qind

Debati parlamentar për rritjen e çmimeve, Mustafa: Në disa produkte ushqimore kostoja ka arritur deri në 83 për qind

Financa
Mustafa: Masat e qeverisë, janë të pamjaftueshme për krizën me çmime

Mustafa: Masat e qeverisë, janë të pamjaftueshme për krizën me çmime

Kosovë
Mustafa: Ministri Murati me teori konspirative

Mustafa: Ministri Murati me teori konspirative

Bujqësi