LAJMI I FUNDIT:

Pesë ngjarjet e rëndësishme astronomike që do të ndodhin në gusht dhe si do ndikojnë në jetën tonë

Pesë ngjarjet e rëndësishme astronomike që do të ndodhin në gusht dhe si do ndikojnë në jetën tonë

Javën në vijim, si prapavija e Venerës, ashtu edhe Dielli me Uranin e paparashikueshëm, do të sjellë ndryshime të papritura të çështjeve të zemrës

Ju mund të përballeni me disa sfida të papritura, prandaj mos kini frikë të mendoni jashtë zonës suaj të komfortit. Thjesht merrini gjërat shtruar kur bëhet fjalë për marrëdhëniet ose vendimet që merrni!

Hëna e re më 16 gusht shënon një fillim të ri dramatik. Kjo lidhet me prapavijën e Venerës – e cila po dominon jetën tonë të dashurisë gjatë gjithë kohëzgjatjes së gushtit – kështu që kjo hënë e re mund të jetë një kohë e dobishme për të marrë iniciativë drejt zgjidhjes së çdo problemi të vazhdueshëm të marrëdhënies ose dëshirave konfliktuale që janë shfaqur në zemrën tuaj gjatë të kaluarës.


23 gushti është një datë për të shënuar në kalendarin tuaj, pasi është dita e parë e sezonit të Virgjëreshës, si dhe fillimi i Mërkurit në retrogradë. Dielli në Virgjëresha ndriçon aktivitetet tona të përditshme të mirëqenies, duke na frymëzuar balancojmë jetën tonë.

Për fat të keq, Mërkuri në retrogradë tek Virgjëresha do të fillojë në të njëjtën ditë, gjë që mund ta bëjë të vështirë shikimin e të gjitha detajeve të vogla të jetës me qartësi.

Kini durim me veten dhe të tjerët, pasi ky është planeti i pestë dhe i fundit që i bashkohet ekipit Retrograd për momentin.

getty images

Muaji përfundon me po aq veprim kozmik sa filloi. Më 27 gusht, Marsi i pasionuar hyn në Peshore, duke sjellë energji në situatat dhe marrëdhëniet sociale. Një ditë më vonë, Urani fillon retrogradin e tij vjetor, duke na shtyrë të përpunojmë disa nga kthesat më të paparashikueshme që kanë ndodhur brenda jetës sonë gjatë muajve të fundit.

Më në fund, ne kemi një hënë të plotë të fuqishme tek Peshqit më 30 gusht. Kjo është hëna e dytë e plotë që godet gjatë gushtit, duke e bërë atë një Hënë blu të veçantë. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Qyteti më i afërt me qiellin quhet

Qyteti më i afërt me qiellin quhet "ferri në Tokë": Jetëgjatësia është 35 vjet dhe askush nuk dëshiron të shpërngulet

Udhëpërshkrime
Doktori i astrofizikës vdiq për 7 minuta, më pas zbuloi se çfarë pa

Doktori i astrofizikës vdiq për 7 minuta, më pas zbuloi se çfarë pa "në anën tjetër"

A e dini se...
Pse folia e aluminit ka një anë me shkëlqim dhe tjetrën të thatë?

Pse folia e aluminit ka një anë me shkëlqim dhe tjetrën të thatë?

A e dini se...
Njerëzit vetëm tani po e kuptojnë se çfarë përfaqëson kodi QR pas 20 vjetësh

Njerëzit vetëm tani po e kuptojnë se çfarë përfaqëson kodi QR pas 20 vjetësh

A e dini se...
Këto janë femrat të cilat kanë seksin më të mirë dhe orgazmën të shpejtë

Këto janë femrat të cilat kanë seksin më të mirë dhe orgazmën të shpejtë

Intimitet dhe Pasion
Pse duhet të vendosni një monedhë në frigorifer sa herë largoheni nga shtëpia? Njerëzit u shokuan kur e mësuan arsyen

Pse duhet të vendosni një monedhë në frigorifer sa herë largoheni nga shtëpia? Njerëzit u shokuan kur e mësuan arsyen

A e dini se...
Kalo në kategori