LAJMI I FUNDIT:

Personat e moshës 18-24 vjet masturbojnë më shumë se çdo grupmoshë tjetër

Personat e moshës 18-24 vjet masturbojnë më shumë se çdo grupmoshë tjetër

Mund t’i urreni mijëvjeçarët sado që dëshironi, por të paktën ekziston një fushë ku ata i mposhtin personat më të vjetër.

Ndonëse studimet kanë treguar se mijëvjeçarët mund të kenë mungesë të aftësive sociale dhe shtrëngime të dobëta të duarve, ata të paktën dinë si ta kënaqin veten.


Një studim i fundit ka zbuluar se 57 për qind e personave të moshës 18-24 vjet masturbojnë të paktën një herë në javë – shifër e cila është më e lartë sesa për çdo lloj grupmoshe tjetër.

Ky anketim, i kryer nga kompania e lodrave të seksit ‘Tenga’, ka analizuar të dhënat e 13,000 pjesëmarrësve të moshave 18-74 vjet nga 18 shtete të ndryshme.

Përqindja e meshkujve dhe femrave që masturbojnë

Në Amerikë, 92 për qind e meshkujve dhe 76 për qind e femrave masturbojnë. Në Mbretërinë e Bashkuar, këto shifra janë 96 dhe 78 për qind; dhe në Gjermani, shifrat janë 93 dhe 76 për qind.

Vlen të ceket se masturbimi ka shumë përfitime shëndetësore, duke përfshirë rritjen e disponimit, ndihmon në problemet me ejakulim të parakohshëm, si dhe e parandalon kancerin e prostatës. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

A e dini se...
Test psikologjik i Frojdit që ta njihni më mirë veten: Zbuloni brendinë e shpirtit tuaj!

Test psikologjik i Frojdit që ta njihni më mirë veten: Zbuloni brendinë e shpirtit tuaj!

Këshillë javore
Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Lifestyle
Si t’i digjni 1,000 kalori për një orë pa pasur nevojë të shkoni në palestër

Si t’i digjni 1,000 kalori për një orë pa pasur nevojë të shkoni në palestër

Aktivitete sportive
Menaxhoni peshën dhe luftoni infeksionet duke përdorur proteina dhe vitamina

Menaxhoni peshën dhe luftoni infeksionet duke përdorur proteina dhe vitamina

Stil
Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

A e dini se...
Kalo në kategori