0Shares

Një studim i bërë në Kinë, zbulon se përdorimi i Viagrës, i ndihmon përdoruesit të humbin peshë.

Studimet e bëra në laborator dhe në kafshë, tregojnë se medikamenti ndikon në yndyrat e trupit, që ato të digjen në vend se të shtresohen.

Tashmë po provohet një tretman, që kjo të vërtetohet tek njerëzit, transmeton Telegrafi.

Grupit të meshkujve, do t’u jepet Viagra apo placebo, duke ju thënë se është Viagra – nga tre herë në ditë, për një javë dhe do të maten efektet e yndyrës në trup.

Kjo dietë nuk mund të fillojë të përdoret pa arritur rezultatet në kërkimet e mëtutjeshme.

Në anën tjetër, Viagra ndihmon në jetën seksuale. E, marrëdhënia është një proces i mirë, për humbje peshe. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)