LAJMI I FUNDIT:

Përleshje në ndeshje të NBA, James Ennis grushton gjyqtarin dhe trajnerin kundërshtar në tentim për ta goditur Marvin Williamsin

Përleshje në ndeshje të NBA, James Ennis grushton gjyqtarin dhe trajnerin kundërshtar në tentim për ta goditur Marvin Williamsin

Kampionati më i mirë i basketbollit në botë, NBA është futur në fazën më interesante të saj, në Play Off.

Përderisa po ka ndeshje spektakolare, nuk mungojnë as përleshjet në disa takime mes basketbollistëve.

Një e tillë ka ndodhur edhe mbrëmë në takimin e Konferencës së Lindjes, mes Orlando Magic dhe Milwaukee Bucks.

Ishte duke u zhvilluar minuta e gjashtë e çerekut të dytë, kur James Ennis dhe Marvin Williams u përleshën mes vete.

Për t’i ndarë dy basketbollistët intervenuan stafet e skuadrave, bashkëlojtarët e tyre por edhe gjyqtarët e ndeshjes.

Gjithsesi ylli i Magic, James Ennis ka bërë një gabim të madh, pasi në tentim për ta grushtuar Williamsin, e ka grushtuar gabimisht gjyqtarin e ndeshjes si dhe trajnerin mysafir.

Reklama

Gjyqtarët e ndeshjes pas kësaj ngjarje i përjashtuan dy basketbollistët, por ata i pret edhe dënimi nga NBA.

Vlen të theksohet se në fund Milwaukee Bucks triumfuan në këtë takim me rezultat 121:107 duke kaluar në epërsi 2-1. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Romak Zeqiri
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori