LAJMI I FUNDIT:

Përgatitni partneres seksin, të cilin kurrë nuk do ta harrojë. Sulmojeni sikur tigër!

Përgatitni partneres seksin, të cilin kurrë nuk do ta harrojë. Sulmojeni sikur tigër!
Reklama

Çdo mashkull është shumë i interesuar që femra e tij të jetë e kënaqur në krevat. Mirëpo shpesh nuk është e lehtë të përgatitet në shtigje të gjata, sepse pozat e seksit shpejt bëhen monotone, ndërkaq me kalimin e kohës shkathtësitë shuhen.

Prandaj, me kalimin e kohës gjithmonë duhet të shpikni poza të reja dhe të zjarrta, mënyrë që sërish të arrini të përftoni kujdesin e plotë të saj.


Kemi zgjidhjen për ju – pozën ekzotike të quajtur “Hapi i tigrit”, të cilin përfundimisht duhet ta provoni, sepse e dashura juaj nuk do të qëndrojë indiferente, transmeton Telegrafi.

Si bëhet pozita e seksit “Hapi i tigrit”

“Hapi i tigrit” është poza seksi në të cilën femra bie në gjunjë dhe me duar mbështetet në bërryla, ndërkaq kokën e lëshon poshtë ashtu që poza e saj të kujton pozitën e tigreshës gjatë çiftëzimit.

Mashkulli në të depërton duke u gjunjëzuar nga prapa ashtu që e kap nga kërdhokullat. Me lëvizje fërkuese e luhat përpara dhe prapa, gjë që në atë pozitë është shumë e thjeshtë të arrihet, mirëpo, përveç kësaj, asaj mbështetja i mundëson stabilitetmë të madh edhe gjatë kohës së fërkimeve më intensive.

Cilat janë përparësitë e kësaj poze?

Pozita është jashtëzakonisht erotike, sepse mashkulli ka pamje të shkëlqyeshme në vithet seksi të partneres, ndërkaq bashkë me këtë ka edhe qasje të thjeshtë deri te klitorisi i partneres, andaj gjatë kohës së fërkimeve mund të stimulohet edhe më shumë.

Lëvizjet fërkuese duhet patjetër të jenë sa më të fuqishme dhe sa më të shpejta, gjë që gjithsesi varet nga qëndrueshmëria e mashkullit, në mënyrë që vërtet të arsyetohet emri “Hapi i tigrit”.

Si mund ta bëjmë këtë pozitë edhe më të mirë?

Duke pasur parasysh që në atë pozitë femra përkulet në bërryla, ndërkaq mashkulli nuk është i detyruar që të kujdeset që me peshën e vet ta rëndojë tepër.

Prandaj, duart mund t’ i përdorë edhe për shtrëngim të gjoksit dhe të përkëdheljes së shpinës së saj, e cila është zona e preferuar erogjene te femrat. Me prekje të buta nëpër shpinë do ta përndizni edhe më shumë femrën. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Tri shenjat e horoskopit që pritet të përjetojnë ndryshime të mëdha deri në fund të vitit

Tri shenjat e horoskopit që pritet të përjetojnë ndryshime të mëdha deri në fund të vitit

Astrologji
Testi i pjekurisë mendore: E shihni fillimisht ujkun apo qengjin?

Testi i pjekurisë mendore: E shihni fillimisht ujkun apo qengjin?

Stil
Duke përdorur këta përbërës natyralë, bimët në shtëpinë tuaj do të rriten më shpejt

Duke përdorur këta përbërës natyralë, bimët në shtëpinë tuaj do të rriten më shpejt

Lule
Bima e shtëpisë që mirëmbahet më lehtë: Ujitet një herë në dhjetë ditë dhe mund të zgjasë me dekada

Bima e shtëpisë që mirëmbahet më lehtë: Ujitet një herë në dhjetë ditë dhe mund të zgjasë me dekada

Lule
Tri ngjyra do të dominojnë në vitin 2024 për mirëqenien në shtëpinë tuaj

Tri ngjyra do të dominojnë në vitin 2024 për mirëqenien në shtëpinë tuaj

Këshilla dhe ide
Hëna e plotë te Binjakët: Zbulo se ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Hëna e plotë te Binjakët: Zbulo se ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Astrologji
Kalo në kategori