LAJMI I FUNDIT:

Përdoruesit në Twitter i përgjigjen thirrjes së Elon Musk për ndihmë

Përdoruesit në Twitter i përgjigjen thirrjes së Elon Musk për ndihmë

Elon Musk i befasoi milionat fansa dhe kritikuesit e tij më 5 shkurt duke thënë se muajt e fundit kanë qenë ferr. Sipërmarrësi shkoi aq larg sa kërkoi “mbështetjen e publikut” në këtë kohë “jashtëzakonisht të vështirë”.

Reklama

“Tre muajt e fundit ishin jashtëzakonisht të vështira, pasi duhej të shpëtoja Twitter-in nga falimentimi, derisa në të njëjtën kohë duhej të përmbushja detyrat thelbësore të Tesla & SpaceX”, shkroi miliarderi më 5 shkurt, si një koment ndaj artikullit të Wall Street Journal që tregon sfidat e tij. “Nuk do t’ia uroja askujt atë dhimbje.”

“Twitter ka ende sfida, por tani është drejt arritjes së nivelit standard nëse vazhdojmë me të”.

Musk më pas bëri atë që e bën rrallë: kërkoi mbështetjen e të gjithëve.

“Përkrahja e publikut vlerësohet shumë!”, tha ai.

Mbështetja erdhi menjëherë me fjalë inkurajimi dhe lutje për të.

“Të lutem qëndro i sigurt dhe bëj kujdes, bota ka nevojë për ty, Elon”, komentoi një përdorues i Twitter.

““Edhe unë jam i shqetësuar për veten”, iu përgjigj miliarderi.

“Ju jeni ai që mund të bëni diçka të mundur! Ne besojmë në ju! Ju keni mbështetjen tonë 💛”, i bëri reply i njëjti përdorues.

“Elon, ne besojmë në ty! Qofsh gjithmonë i sigurt dhe me shëndet!”, shtoi një tjetër përdorues.

“Edhe Zoti pushonte, vëlla. Lutemi për ty”.

“Edhe Zoti mori ditën e shtatë pushim. Pushoni pak. Të gjithë të duam, edhe ata që urrejnë të të admirojnë”, pranoi një përdorues tjetër.

“Shko dhe fli mik, unë kam të njëjtat zakone! Është keq!” këshilloi një përdorues. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Meta prezanton produkte të reja me Inteligjencë Artificiale përfshirë asistenin Meta AI, me të cilin mund të ndërveproni me të sikurse me një person

Meta prezanton produkte të reja me Inteligjencë Artificiale përfshirë asistenin Meta AI, me të cilin mund të ndërveproni me të sikurse me një person

Teknologji
Asistenti i ri i inteligjencës artificiale të Meta-s është trajnuar në postimet publike në Facebook dhe Instagram

Asistenti i ri i inteligjencës artificiale të Meta-s është trajnuar në postimet publike në Facebook dhe Instagram

Teknologji
iPhone i ri me titan, dështoi në testin e qëndrueshmërisë

iPhone i ri me titan, dështoi në testin e qëndrueshmërisë

Teknologji
Imazhet e Samsung Galaxy S24 zbulojnë dizajnin e sheshtë

Imazhet e Samsung Galaxy S24 zbulojnë dizajnin e sheshtë

Teknologji
Metaverse është e vërtetë: Teknologjia fotorealiste 'e pabesueshme' e Zuckergberg e mahnit X-in

Metaverse është e vërtetë: Teknologjia fotorealiste 'e pabesueshme' e Zuckergberg e mahnit X-in

Teknologji
ChatGPT po vjen me një veçori që do të jetë shumë e dobishme për përdoruesit

ChatGPT po vjen me një veçori që do të jetë shumë e dobishme për përdoruesit

Teknologji
Kalo në kategori