Përballja mes Bayern Munichut dhe Atletico Madridit është në rrezik të shtyhet, shkaku i infektimit të Serge Gbaryt me coronavirus.

Klubi gjerman njoftoi mbrëmë se sulmuesi është infektuar me COVID-19 dhe është dërguar në vetëizolim

Në njoftimin e Bavarezëve nuk është bërë e ditur nëse lojtari kishte kontakte me lojtarët e tjerë të skuadrës.

Serge Gnabry infektohet me COVID-19 Serge Gnabry infektohet me COVID-19

Bayerni do të përballet sonte në Allianz Arena me Atletico Madridin nga ora 21:00, derisa ky takim mund të shtyhet.

Derbi i Ligës së Kampionëve: Bayern Munich - Atletico Madrid, formacionet e mundshme, analizë dhe parashikimi i rezultatit Derbi i Ligës së Kampionëve: Bayern Munich - Atletico Madrid, formacionet e mundshme, analizë dhe parashikimi i rezultatit

Ekziston rreziku se Gnabry ka infektuar bashkëlojtarët e tjerë, pasi me vonesë është zbuluar infektimi i tij.

Mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi final i UEFA-s në bashkëpunim me Bayern Munichun që është nikoqir. /Telegrafi/