LAJMI I FUNDIT:

Për shkak të varfërisë, fotografitë e “dasmës” i realizuan 40 vite pas kurorëzimit (Foto)

Për shkak të varfërisë, fotografitë e “dasmës” i realizuan 40 vite pas kurorëzimit (Foto)

Chang Benfu dhe Zhao Xuefang nga Shanxi i Kinës, që janë martuar para 40 vitesh në ceremoni modeste shkaku i kushteve ekonomike, janë fotografuar tash me kostumet martesore.

Reklama

Burri 84-vjeçar dhe bashkëshortja një vit më e re, e kishin treguar historinë e tyre në dasmën e nipit, se si në ceremoninë e tyre kanë marrë pjesë shumë pak vetë, ndërsa nuk kishin mundësi të angazhonin fotograf, transmeton Telegrafi.

Pas 40 vitesh, bënë fotografitë e martesës

Të inspiruar nga kjo histori, një grup studentësh kanë shkuar në fshatin e tyre dhe pasi i kanë veshur me rrobat e duhura, kanë shkrepur edhe imazhet.

“Fotografitë e dasmës së gjyshit dhe gjyshes”, mban titullin ky koleksion, ku nusja në moshë shfaqet me vello dhe xhaketë teksasi.

Gjyshërit pozojnë si të porsamartuar

Megjithëse janë bashkë që nga viti 1976, ata janë treguar shumë romantikë para kamerës.

Bashkëshortët që kanë tetë fëmijë, kanë 53 trashëgimtarë tjerë.

Me vello dhe lule, si çdo nuse

Ndryshe, historia e tyre publikohet në fillim të sezonit të dasmave, që ekonomisë së Kinës i sjell çdo vit mbi 70 miliardë euro. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Rusët arrestuan një burrë pranë Shën Petersburgut për flamurin verdhë e kaltër, doli se nuk ishte i ukrainasve – por i Forcave Hapësinore të Kremlinit

Rusët arrestuan një burrë pranë Shën Petersburgut për flamurin verdhë e kaltër, doli se nuk ishte i ukrainasve – por i Forcave Hapësinore të Kremlinit

Fun
Aeroplani i Aeroflot goditet drejtpërdrejt nga rrufeja

Aeroplani i Aeroflot goditet drejtpërdrejt nga rrufeja

Interesante
Presidenti hungarez deshi t’ia puth dorën homologes moldave, ajo e refuzoi – pamjet po bëjnë xhiron e botës

Presidenti hungarez deshi t’ia puth dorën homologes moldave, ajo e refuzoi – pamjet po bëjnë xhiron e botës

Fun
Vitaly bie në kurth, shoku bën seks me nënën e tij (Video+18)

Vitaly bie në kurth, shoku bën seks me nënën e tij (Video+18)

Fun
Burri nga Michigan fiton çmimin e tij të dytë të madh të lotarisë brenda 10 vitesh

Burri nga Michigan fiton çmimin e tij të dytë të madh të lotarisë brenda 10 vitesh

Interesante
Adoleshentët u fshihën në dyqanin Ikea dhe nuk i pa askush, ikin pas një dite

Adoleshentët u fshihën në dyqanin Ikea dhe nuk i pa askush, ikin pas një dite

Fun
Kalo në kategori