LAJMI I FUNDIT:

Pas Reyes, Jon Jones do ta kërkojë titullin e UFC-së në peshat e rënda

Pas Reyes, Jon Jones do ta kërkojë titullin e UFC-së në peshat e rënda
Jon Jones (Foto: Ronald Martinez/Getty Images/Guliver)

Jon “Bones” Jones do të zhvilloje një tjetër duel në kategorinë e peshave të lehta në UFC, divizion në të cilin vuri rekord në vitin 2011 duke u bërë si luftëtari më i ri që e fiton (në moshën 23 vjeçare).

Tash, si 32 vjeçar, ai do ta bëjë mbrojtjen e 11-të të titullit në kuadër të ‘UFC 247’ që zhvillohet të shtunën mbrëma (orët e para të të dielës me kohën tonë) në Houston, kur do të ndeshet me të pamposhturin Dominick Reyes.

Jones ka thënë se tash për tash është i fokusuar vetëm në duelin ndaj Reyes, mirëpo dueli i tij i radhës mund të jetë në divizionin e peshave të rënda (ku është kampion Stipe Miocic).

Jon Jones dhe Dominick Reyes (Foto: Ronald Martinez/Getty Images/Guliver)

“Jam përballur me kundërshtarë të peshave të rënda gjatë gjithë jetës sime. Vëllai im është njëri nga më të mirët historinë e shtetit të New Yorkut në kategorinë e peshave të rënda dhe unë jam përballur me të çdo ditë në shkollë të mesme”.

Reklama

“Jam stërvitur me shumë të yje të kësaj kategorie me vite të tëra, prandaj me shumë komoditet do të përballesha me kundërshtarë që janë më të mëdhenj dhe më të fortë se unë”.

“Mendoj se përgjigja që duhet ta jap është se si do t’ia bëj me shtimin në peshë dhe gjërat e tilla. Ka shumë faktorë të tjerë që nuk i njoh dhe padyshim se do të më motivonin shumë”, ka deklaruar Jones. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
PSG gati të ofrojë dy yjet argjentinas për të zbritur çmimin e Osimhen

PSG gati të ofrojë dy yjet argjentinas për të zbritur çmimin e Osimhen

Ligue 1
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi u magjeps nga gjesti i shokut të skuadrës i cili e ka bërë tatuazh yllin argjentinas

Messi u magjeps nga gjesti i shokut të skuadrës i cili e ka bërë tatuazh yllin argjentinas

Përfaqësueset
Klopp: Nuk kemi menduar për Manchester Cityn, kemi menduar për afatin kalimtar veror

Klopp: Nuk kemi menduar për Manchester Cityn, kemi menduar për afatin kalimtar veror

Premier League
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Kalo në kategori