Melinda Gates ka hapur sërish zemrën e saj për një person, duke ‘zhytur gishtin e saj’ në botën e romancës më pak se një vit pasi njoftoi ndarjen e saj nga bashkëshorti Bill.

Melinda, 57 vjeçe, tha për emisionin ‘CBS Mornings’ se ajo është ‘padyshim’ e hapur për të gjetur përsëri dashurinë dhe tashmë ka takuar disa kërkues.

“Është interesante në këtë pikë”, qeshi ajo gjatë një interviste me Gayle King që u transmetua të enjten në mëngjes, shkruan DailyMail.

“E dini, unë jam duke e zhytur gishtin tim në atë ujë, pak. Ndjehem sikur jam në një vend vërtet të mirë. Dhe unë jam me të vërtetë, shumë e emocionuar për jetën time dhe për botën – punën përpara”, tha ajo.

Reklama
Reklama

Bill, 66 vjeç, nuk e ka komentuar divorcin publikisht.

Ajo gjithashtu komentoi ish-burrin e saj Bill për miqësinë e tij të dyshimtë me pedofilin Jeffrey Epstein dhe zbuloi se ai vazhdoi të takohej me të pavarësisht se ajo kishte ‘makthe’ për të.

Në intervistën e saj të parë që nga divorci i saj nga miliarderi vitin e kaluar, Melinda tha për ‘CBS Mornings’ se ajo këmbënguli të takohej me Epstein në vitin 2011, sepse donte të shihte ‘kush ishte ky njeri’.

“Nuk më pëlqeu që ai pati takime me Jeffrey Epstein. Këtë ia kam bërë të qartë. Unë gjithashtu takova Jeffrey Epstein saktësisht një herë. Doja të shihja kush ishte ky njeri dhe u pendova që në momentin e dytë që dola ta takoja”, tha ajo.

Reklama
Reklama

“Ai ishte i neveritshëm, i personifikuar i keq. Më pas pata makthe për të. Prandaj më thyhet zemra për këto vajza të reja. Kështu u ndjeva dhe jam një grua e moshuar. Ai ishte i tmerrshëm”, shtoi Melinda.

Ajo i tha prezantueses Gayle King se Bill duhej të përgjigjej shumë herë që takoi Epstein, dhe madje sugjeroi që kjo të kontribuonte në divorc.

“Nuk ishte një gjë, ishin shumë gjëra [që çuan në divorc]. Ndonjë nga pyetjet e mbetura në lidhje me marrëdhënien e Billit me të… ato duhet t’i përgjigjet Billit. E bëra shumë të qartë se si ndihesha për të”.

Reklama

Melinda zbuloi gjithashtu se ajo dhe Bill nuk janë miq, por janë ‘miqësorë’ dhe punojnë së bashku, dhe ajo sugjeroi se ai kishte më shumë se një lidhje gjatë martesës së tyre 27-vjeçare.

Reklama

“Këto janë pyetje që Bill duhet t’i përgjigjet”, tha ajo kur u pyet në lidhje me thashethemet që miliarderi ka pasur disa afera.

“Unë besoj në falje. Mendova se kishim kaluar disa prej tyre”, tha Melinda për lidhjen e tij në vitin 2000 me një punonjëse të Microsoftit. “I dhashë çdo pjesë të vetes time kësaj martese. Isha e përkushtuar që nga dita kur u fejuam deri në ditën kur dola prej saj”, shtoi ajo.

Reklama

Bill ka thënë në të kaluarën se takimi me Epstein disa herë ishte një gabim ‘i madh’ dhe gabim në gjykim.

Në një deklaratë për CBS, ai tha: “Takimi me Epstein ishte një gabim për të cilin pendohem thellë. Ishte një gabim thelbësor në gjykim”.

Reklama

Diku tjetër në intervistë, Melinda tregoi se ishte në ‘lot’ për momentet e divorcit para se të merrte pjesë në një takim të fondacionit Gates dhe se si po takohet përsëri.

“Shpresoj që kjo të më ndodhë sërish. Po zhyt pak gishtin e këmbës në ujë”, tha ajo, duke shtuar se “definitivisht” dëshiron të jetë sërish e dashuruar.

Reklama

Ajo tha se takimi ishte ‘interesant në këtë pikë’, por nuk dha ndonjë detaj shtesë.

57-vjeçarja, e cila tronditi botën kur ajo dhe Bill njoftuan në maj të vitit 2021 se po i jepnin fund martesës së tyre 27-vjeçare, më parë tregoi se si duroi shumë periudha sfiduese emocionale ndërsa punonte me miliarderin.

Divorci i çiftit u finalizua privatisht në Uashington – ku është edhe fondacioni i tyre Gates – në gusht.

Reklama

Kushtet e tij nuk u bënë kurrë publike, por Bill kishte pasuri në vlerë rreth 152 miliardë dollarë në atë kohë, duke i dhënë Melindës një pjesëtim prej 50 për qind. pra 76 miliardë dollarë. Kjo nuk përfshin portofolin e madh të pronave të çiftit, i cili përbëhet nga shtëpi në Nju Jork, Uashington dhe Kaliforni. /Telegrafi/