LAJMI I FUNDIT:

Pas kthimit në shtëpi, Kim tregon detaje nga takimi me Trumpin

Pas kthimit në shtëpi, Kim tregon detaje nga takimi me Trumpin

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un raportohet t’i ketë thënë presidentit amerikan Donald Trump, se duhet “urgjentisht” që Koreja e Veriut dhe SHBA-të të ndalin “aksionet irrituese ushtarake kundër njëri-tjetrit”.

Reklama

Gjatë takimi historik të zhvilluar në Singapor, Kim i është drejtuar Trumpit duke thënë se Pyongyang dhe Washingtoni duhet të ndalet së provokuari njëri-tjetrin, dhe të ndërmarrin hapa të drejt, institucional për të shmangur çfarëdo problemi, transmeton Telegrafi.

Trump ia tregon limuzinën presidenciale Kimit (Video)
Lexo po ashtu Trump ia tregon limuzinën presidenciale Kimit (Video)

Në veriokoreane e lajmeve KCNA raporton që Kim ka thënë që Trump e “kupton ” këtë, dhe se i ka premtuar se do të heq dorë nga ushtrimet ushtarake të SHBA-ve dhe Koresë së Jugut. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Evropa
Inicialet

Inicialet "SRB" vendosen në ambasadën e Kosovës në Kroaci, reagon deputetja shqiptare Lekaj-Përlaskaj

Kroacia
Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Botë
Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Serbia
Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Botë
Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Evropa
Kalo në kategori