LAJMI I FUNDIT:

Parandalohet kontrabandë me mallra nga Maqedonia e veriut

Parandalohet kontrabandë me mallra nga Maqedonia e veriut

Policia kufitare e Kosovës, konkretisht njësitë task-forcë të hënën rreth orës 19:50, në Mjak të Vitisë kanë ndaluar automjetin transportues me targa vendore të cilin e drejtonte një person.

Reklama

Sipas një njoftimi të Policisë së Kosovës, janë konfiskuar një sasi e konsiderueshme e filterëve të cigareve.

“Gjatë kontrollit të automjetit nga autoritetet janë gjetur dhe konfiskuar një sasi e filterëve të cigareve (128 pako  x 10 000 filtera për pako), gjithsej (1,280,000-një milion e dyqind e tetëdhjetë mijë copë filtër) për të cilat i dyshuari nuk kishte dokumentacion të rregullt.

Ndërkaq, me vendim të prokurorit i dyshuari rasti është iniciuar në procedurë të rregullt. /Telegrafi/