LAJMI I FUNDIT:

Para drekës zyrtare me Kimin, Trump bënë shaka me gazetarët për mbipeshën (Video)

Para drekës zyrtare me Kimin, Trump bënë shaka me gazetarët për mbipeshën (Video)

Para se të shtrohej dreka e punës me rastin e organizimit të samitit historik në Singapor, ku u takuan liderët e SHBA-ve, Donald Trump dhe Koresë së Veriut, Trump gjeti kohë edhe paksa të bëjë shaka me fotografët të cilët i pyeti nëse kanë arritur ta shkrepin ndonjë fotografi të mirë “ku të gjithë duken bukur, të dobët dhe të përkryer”.

Reklama

Megjithatë, gjykuar në mrrolët e fytyrës së liderit koreanoverior, kjo shaka nuk i ka pëlqyer “aspak”, pasi i asocionte në mbipeshën, transmeton Telegrafi.

Trump ia tregon limuzinën presidenciale Kimit (Video)
Lexo po ashtu Trump ia tregon limuzinën presidenciale Kimit (Video)

Reagimi i tij “gjakftohtë” ua tërhoqi vëmendjen edhe përdoruesve të rrjeteve sociale, ku shumë kishin shkruar se Kim nuk do ta harroj kurrë, derisa disa tjerë besonin se nga nesër lideri i Koresë së Veriut do t’i nënshtrohet një diete strikte.

Por, një pjesë e tyre besonin se nuk ishte problemi të shakatë e Trumpit, por ekziston mundësia që Kim mund të mos e ketë kuptuar në detaje qfarë kishte thënë. /Telegrafi/