LAJMI I FUNDIT:

Papa pritet dalë të shtunën nga spitali

Papa pritet dalë të shtunën nga spitali

Papa Françesku pritet të dalë nga spitali të shtunën, ka thënë Vatikani.

Reklama

Kthimi i tij në rezidencën e tij në Vatikan në Santa Marta varej nga rezultatet e testeve përfundimtare të kryera të premten në mëngjes, thuhet në deklaratë, transmeton Telegrafi.

Papa Françesku u shtrua të mërkurën në spitalin Gemelli në Romë pas vështirësive në frymëmarrje.

Më vonë, ai u diagnostikua me bronkit, megjithëse Vatikani tha se shëndeti iu ishte përgjigjur mirë ndaj antibiotikëve.

Sipas një deklarate, Papa 86-vjeçar, hëngri pica së bashku me stafin mjekësor të enjten në mbrëmje dhe pas ngrënies së mëngjesit të premten lexoi disa gazeta dhe rifilloi punën.

Pranimi i tij në spital erdhi përpara kohës më të ngarkuar në orarin e tij vjetor, me ngjarje dhe shërbime të planifikuara gjatë javës së Pashkëve. /Telegrafi/

 


Në trend Botë

Më shumë
Ish-futbollisti francez: Sulmuesi më doli përballë, i thashë policisë - vriteni

Ish-futbollisti francez: Sulmuesi më doli përballë, i thashë policisë - vriteni

Evropa
Rusët publikuan pamjet e rrëzimit të një droni, por doli të jetë fluturakja e tyre

Rusët publikuan pamjet e rrëzimit të një droni, por doli të jetë fluturakja e tyre

Evropa
Disa vende të NATO-s mund të përfundojnë duke dërguar trupa në Ukrainë

Disa vende të NATO-s mund të përfundojnë duke dërguar trupa në Ukrainë

Evropa
Zelensky viziton digën Kakhovka, informohet nga afër nga banorët e prekur nga përmbytjet

Zelensky viziton digën Kakhovka, informohet nga afër nga banorët e prekur nga përmbytjet

Evropa
Momenti i arrestimit të sulmuesit që theri fëmijët në parkun e lodrave në Francë, dy policë mezi e mbanin – i treti i vendoste prangat

Momenti i arrestimit të sulmuesit që theri fëmijët në parkun e lodrave në Francë, dy policë mezi e mbanin – i treti i vendoste prangat

Evropa
Çfarë tha Putini për shkatërrimin e digës Kakhovka në Kherson?

Çfarë tha Putini për shkatërrimin e digës Kakhovka në Kherson?

Evropa
Kalo në kategori