LAJMI I FUNDIT:

Pamje që tregojnë sesi ushtrisë ruse i mungon profesionalizmi në fushëbetejë – gabimet që u kanë kushtuar edhe me jetë

Pamje që tregojnë sesi ushtrisë ruse i mungon profesionalizmi në fushëbetejë – gabimet që u kanë kushtuar edhe me jetë

Për ushtrinë ruse është dëshmuar se armiku i tyre më i madh është paaftësia dhe mungesa e profesionalizmit të tyre, në luftën që e filluan në Ukrainë.

Pamjet nga ajri të kapura nga dronët e ushtrisë ukrainase, shfaqin veprimet e pamatura të ushtrisë së Vladimir Putinit, që me raste u ka kushtuar me jetë, transmeton Telegrafi.


Disa prej tyre shihen duke tentuar të shpërthejnë minat me shkop druri, të tjerët u  treguan të pavëmendshëm kur bashkëluftëtarët e tyre shkrepnin predha nga mortaja – duke qëndruar prapa ku nga presioni i madh i lansimit janë goditur nga zjarri.

Kreu i ushtrisë britanike tregon se kur Ukraina mund të fillojë kundërofensivën  
Lexo po ashtu Kreu i ushtrisë britanike tregon se kur Ukraina mund të fillojë kundërofensivën  

E disa mjete të blinduara që po ecnin në një fushë malore, kanë rënë në minat duke u hedhur në erë dhe atë në mënyrë shumë të sinkronizuar.

Këto pamje janë filmuar në Stepove në veri të Avdiivka dhe jo larg qytetit të Maryinka, ku ushtarët rusë më shumë i kanë shkaktuar dëme vetes sesa që kanë arritur të ruajnë pozicionet e tyre mbrojtëse. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shkaku i konfliktit Izrael-Iran, mediat botërore rikujtojnë parashikimet e Baba Vangës

Shkaku i konfliktit Izrael-Iran, mediat botërore rikujtojnë parashikimet e Baba Vangës

Botë
Një helikopter i vogël robotik dërgoi mesazhin e fundit nga Marsi

Një helikopter i vogël robotik dërgoi mesazhin e fundit nga Marsi

Botë
Rezultatet paraprake për parlament në Kroaci - Plenkoviq me aleatë kryeson para Milanoviqit

Rezultatet paraprake për parlament në Kroaci - Plenkoviq me aleatë kryeson para Milanoviqit

Kroacia
Braziliania dërgoi një burrë të vdekur në bankë për të marrë kredi - si u kap në momentin e fundit prej punonjësve

Braziliania dërgoi një burrë të vdekur në bankë për të marrë kredi - si u kap në momentin e fundit prej punonjësve

Amerika
Frymëzim për filma horror - një i moshuar thirri policinë në mes të natës, kërkoi që ta nxirrnin nga morgu në Holandë

Frymëzim për filma horror - një i moshuar thirri policinë në mes të natës, kërkoi që ta nxirrnin nga morgu në Holandë

Evropa

"Pse? Sepse nuk kishte raketa më": Zelensky shpjegon pse Ukraina nuk mundi të ndalonte sulmin rus që shkatërroi një termocentral të madh

Botë
Kalo në kategori