Palmeiras triumfon në Copa Libertadores, Breno shënon gol në kohën shtesë

Breno Lopes shënoi një gol në minutën e 99-të për Palmeiras, duke ia dhuruar triumfin në Copa Libertadores në një finale dramatike që u mbyll 1-0 ndaj Santos në Maracana.

Breno që ishe heroi i ndeshjes, zëvendësoi Gabriel Menino në minutën e 85 dhe ktheu në gol një asistim të Ronyt.

Kjo ishte përfshirja e 13-të e Ronit në gol (pesë gola të shënuar, tetë të asistuar) në Libertadores të këtij sezoni, duke e bërë lojtarin më të mirë në këtë garë.

Si rezultat, Palmeiras u kurorëzua si kampion i Libertadores për herë të dytë në historinë e tyre.

Abel Ferreira u bërë trajneri i tretë evropian që drejtoi një ekip drejt triumfit në këtë garë. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes