LAJMI I FUNDIT:

Pallaska, në “Përballje” për kombin në RTV Dukagjini: Sali Berisha, person i vdekur politikisht (Video)

Pallaska, në “Përballje” për kombin në RTV Dukagjini: Sali Berisha, person i vdekur politikisht (Video)

Avokati nga Prishtina, Dastid Pallaska, i është përgjigjur ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, i cili javën e kaluar – në një intervistë për RTV Dukagjini – kishte deklaruar se ata që flasin për komb kosovar janë titistë – jugosllavë!

Pallaska, në emisionin “Përballje” – që është bashkëprodhim i gazetarit Muhamet Hajrullahu me Telegrafi.com për Radiotelevizionin Dukagjini – tha se Berisha është person që politikisht ka vdekur e po mundon të rikthehet duke keqpërdor kombin.

“Një njeri i cili e ka mbajt luftën e Millosheviqit në Kroaci dhe në Bosnje, me furnizim me naftë (në kohën kur e gjithë ish-Jugosllavia ka qenë nën sanksione ndërkombëtare), me të mbajt sot fjalim për shqiptarinë, mundet me qenë pjesë e ndonjë emisioni humoristik “, ka deklaruar Pallaska në emisionin “Përballje”.

Sali Berisha: Këta që pretendojnë për kombin kosovar, janë me gjak titist jugosllav (Video)
Lexo po ashtu Sali Berisha: Këta që pretendojnë për kombin kosovar, janë me gjak titist jugosllav (Video)

Për debatin e Kosovë-Shqipëri për “identitetin kombëtar”, për kombëtaret e për tema tjera është diskutuar gjatë në emisionin “Përballje”. Aty, aktori Kushtrim Sheremeti, që është pjesë e Lëvizjes për Bashkim, ka deklaruar se debati për kombin Kosovë-Shqipëri nuk ekziston.

“Debati i tillë si me fole, a është qumështi i bardhë a i kuq!? Na mundemi me jep mendime që nuk është krejt i bardhë, po është pak ma i kuq, po qumështi është i bardhë”, thotë ai. “Jemi shqiptarë dhe kjo nuk diskutohet”.

Në këtë debat të pranishëm ishin edhe regjisori Fatos Berisha dhe stilistja Enkelejda Shatri. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Konjufca: Raportet Kosovë-SHBA nuk janë për t’u shqetësuar, kritikat e tyre janë me vend

Konjufca: Raportet Kosovë-SHBA nuk janë për t’u shqetësuar, kritikat e tyre janë me vend

Lajme
Planifikimi për atentat ndaj Kurtit, drejtori i AKI-së raportoi para deputetëve – deputeti Zyba nuk jep detaje të diskutimit

Planifikimi për atentat ndaj Kurtit, drejtori i AKI-së raportoi para deputetëve – deputeti Zyba nuk jep detaje të diskutimit

Siguri
“Ku je kryetar, a je a qysh je a”, “Qysh me i kry bre këto procese se unë amater” – Lekaj e Konjufca shkëmbejnë batuta para fillimit të seancës gjyqësore

“Ku je kryetar, a je a qysh je a”, “Qysh me i kry bre këto procese se unë amater” – Lekaj e Konjufca shkëmbejnë batuta para fillimit të seancës gjyqësore

Drejtësi
Arrestohet në Kosovë njëri nga vëllezërit Avdyli, i akuzuar për vrasje në Norvegji

Arrestohet në Kosovë njëri nga vëllezërit Avdyli, i akuzuar për vrasje në Norvegji

Lajme
Policia publikon fotografinë e disa personave, kërkon ndihmë për arrestimin e tyre

Policia publikon fotografinë e disa personave, kërkon ndihmë për arrestimin e tyre

Lajme
Spitali i Gjakovës për rastin e 4-vjeçares: Kemi ofruar dokumentacionin e kërkuar, policia dhe prokuroria kanë nisur hetimet

Spitali i Gjakovës për rastin e 4-vjeçares: Kemi ofruar dokumentacionin e kërkuar, policia dhe prokuroria kanë nisur hetimet

Lajme
Kalo në kategori