Sporting Lisbona ka triumfuar 3-0 ndaj Estoril në kuadër të javës së 23-të në Superligën e Portugalisë.

Skuadra nuk e kishte të vështirë që të merrte tre pikë dhe atë e bëri në mënyrë spektakolare.

Të paktën, goli i Pablo Sarabias ishte spektakolar dhe që mund të futet në listën e nominimeve për golin e vitit – “Puskas Award”.

Të gjitha lajmet nga Pablo Sarabia Të gjitha lajmet nga Pablo Sarabia

Derisa rezultati ishte 2-0, Sarabia u përkujdes që të vuloste rezultatin me një super gol nga distanca në minutën e 76-të për 3-0.

Natyrisht se ky gol i realizuar nuk kishte se si të mos bëhej viral në rrjetet sociale. /Telegrafi/

Reklama