LAJMI I FUNDIT:

“Pa diskutim, por jo me të njëjtin ritëm” – Klopp zbulon nëse planifikon të vazhdojë punën pas largimit nga Liverpool

“Pa diskutim, por jo me të njëjtin ritëm” – Klopp zbulon nëse planifikon të vazhdojë punën pas largimit nga Liverpool

Jurgen Klopp e ka dhënë mungesën e energjisë si arsyen kryesore të largimit të tij nga Liverpooli, megjithatë, kjo nuk do të thotë se ai do të tërhiqet nga futbolli pas largimit të tij nga “Anfield”.

Në një bisedë për mediat gjermane, Klopp ka zbuluar se nuk është i interesuar të punojë me të njëjtin ritëm si te Liverpooli.

“Nuk bëhet fjalë që të ndaloj fare punën, por për momentin nuk e shoh veten të vazhdoj me të njëjtin ritëm si më parë”, deklaroi Klopp.

Fjalët e tij sugjerojnë se ai mund të mos marrë përsipër një tjetër klub të madh – por drejtimi i një ekipi kombëtar nuk lihet jashtë.

FA gjermane ka zgjatur kontratën e Julian Nagelsmann si trajner deri në vitin 2026.

Klopp mund të duhet të presë për disa vjet nëse dëshiron të drejtojë ekipin e e vendit të tij. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Përfaqësueset
De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

Ligue 1
Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Përfaqësueset
Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Përfaqësueset
Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

La Liga
Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Përfaqësueset
Kalo në kategori