LAJMI I FUNDIT:

Organizatorët e festivalit ndalojnë përdorimin e telefonave, kërkojnë që pjesëmarrësit ta përjetojnë momentin (Foto)

Organizatorët e festivalit ndalojnë përdorimin e telefonave, kërkojnë që pjesëmarrësit ta përjetojnë momentin (Foto)

Festivali muzikor që fillon nesër ne Edinburgh të Anglisë, është i pari ndonjëherë në këtë shtet, që ua ndalon pjesëmarrësve përdorimin e telefonave.

Reklama

Pjesëmarrësit në FLY Open Air Festival, duhet t’i mbyllin telefonat në qese speciale, në mënyrë që të mos fotografojnë dhe të tregojnë gjithçka në rrjetet sociale, transmeton Telegrafi.

Ndalesa është bërë për skenën e Boiler Room, ndërsa në pjesët tjera është e lejuar, vetëm se qeset nuk mund t’i hapin vet sepse janë të mbyllura me kapëse.

Të ndaluara janë edhe shkopinjtë për selfie, që nuk do të lejohen të hynë në asnjë prej hapësirave ku zhvillohet festivali, ndërsa janë të rradhitura në listën e ndalesave bashkë me drogë dhe armë.

“Ju nuk shkoni në kinema dhe të shikoni film me telefon në duar, andaj as festivali nuk bën dallim. Shijoni muzikën, përjetoni momentin” thuhet në lajmërimin e organizatorëve.

Rregullat do jenë shumë rigoroze sa i përket përdorimit të telefonave, që do t’ju lejohet vetëm atyre që kanë ndonjë nevojë emergjente.

Kur të përfundojë festivali dyditorë, qeset ku i kanë mbullur telefonat, mund t’i hapin duke i afruar afër pajisjeve speciale që ua largon kapëset. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Vizitorët e parkut në Meksikë

Vizitorët e parkut në Meksikë "ngrinë në vend" kur ariu i ndërpreu piknikun - pamjet u bënë virale në internet

Virale
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Interesante
Biden rrëshqet dhe për pak sa nuk rrëzohet derisa zbret shkallëve nga aeroplani

Biden rrëshqet dhe për pak sa nuk rrëzohet derisa zbret shkallëve nga aeroplani

Interesante
Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Fun
Përdoruesi në TikTok ka një paralajmërimin të tmerrshëm për ‘shenjat e vogla’ në letrat e tualetit tek banjat publike

Përdoruesi në TikTok ka një paralajmërimin të tmerrshëm për ‘shenjat e vogla’ në letrat e tualetit tek banjat publike

Virale
Kalo në kategori