Nuk do të ketë OnePlus 9T në vitin 2021.

Njeriu që merret me lajmet për telefona inteligjentë Max Jambor ka zbuluar në një shkrim në Twitter se nuk do të ketë OnePlus 9T.

Për rastësi, Jambor ishte personi i parë që zbuloi se OnePlus kishte anuluar vitin e kaluar OnePlus 8T Pro në mënyrë që të përqendrohej në OnePlus 8T më të përballueshëm, i cili filloi në tetor dhe u prit me vlerësime pozitive.

Një arsye për anulimin e serisë OnePlus 9T nuk është dhënë, megjithëse mund të ketë të bëjë me mungesën globale të çipit, i cili po prek shumicën e markave kryesore të telefonave inteligjentë, përfshirë Samsung dhe Huawei. I pari është detyruar të anulojë Galaxy Note 21 dhe vononi Galaxy S21 FE, ndërsa ky i fundit po ‘lundron’ me idenë e anulimit të Huawei Mate 50 në mënyrë që të mund të përqendrohet në serinë Huawei P50.

Sido që të jetë, do të vijë si një zhgënjim për klientët besnikë. Kushdo që pret OnePlus 9T, tani do të duhet të vendos për OnePlus 9 ose të presë që OnePlus 10 të mbërrijë në tremujorin e parë të vitit 2022. /Telegrafi/