LAJMI I FUNDIT:

Olga Kurylenko rezulton pozitive me coronavirus, refuzohet nga spitali pasi i trajtojnë vetëm rastet e rënda

Olga Kurylenko rezulton pozitive me coronavirus, refuzohet nga spitali pasi i trajtojnë vetëm rastet e rënda
Olga Kurylenko (Foto: Vittorio Zunino Celotto/Getty Images/Guliver)

Pandemia e coronavirusit tashmë ka prekur disa personalitete të njohura, virusi së fundmi ka prekur edhe ish-aktoret e filmit për James Bond, Olga Kurylenko.

Reklama

Aktorja të hënën mbrëma ishte ankuar se kishte ethe dhe temperaturë, ndërsa një ditë më pas zbuloi simptomat lidhur me këtë infeksion, shkruan Daily Mail.

Një ditë pasi zbuloi gjendjen e saj, aktorja ka postuar një fotografi në rrjetin social Instagram ku kishte shkruar “Pse nuk jam në spital?”. Në po të njëjtin postim ajo thekson se spitalet janë të mbushura me të infektuar dhe se pranohen vetëm ata që janë duke luftuar për jetën.

View this post on Instagram

Thank you to everyone who has sent me well wishes, I’m overwhelmed with everyone’s kindness. I wanted to take this opportunity to answer the most common questions that I’ve been asked regarding Coronavirus. Why I’m not in hospital? Because hospitals are full and they are only taking patients that are struggling with life, if I understand correctly. I was told that if I get worse to call an ambulance. Where I got tested? In the hospital when an ambulance took me there after I called because my fever was over 39. How did I get tested? They took a swab from my throat. Where did I get coronavirus? Impossible to know. It could be anywhere. I could have touched a taxi handle and gotten it from there. It’s on surfaces! For a week my temperature was stable 38. Sometimes up to 38.5. Today it’s come down 🙏 Спасибо всем за поддержку и за тёплые слова!!! Вот ответы на некоторые из ваших вопросов: Почему я не в больнице? Потому, что больницы переполнены и забирают только людей которые борются с жизнью. Мне сказали что если станет хуже звонит опять в скорую. Где мне сделали тест? В больнице куда меня привезла скорая с температурой выше 39. Как сделали тест? Берут мазок в горле. Где я заразилась коронавирусом? Невозможно знать, так как это может быть где угодно! Он на поверхностях. Я могла открыть дверь такси и поймать его с дверной ручки. Неделю моя температура была 38-38,5. Сегодня она уменьшилась 🙏 #Coronavirus #коронавирусp #StaySafe

A post shared by Olga Kurylenko (@olgakurylenkoofficial) on Mar 16, 2020 at 10:46am PDT

“Sepse spitalet janë plot dhe ata po marrin vetëm pacientë që janë duke luftuar për jetën, nëse i kuptoj saktë. Më thanë që nëse përkeqësohem të telefonoj një ambulancë”, ka shkruar Olga.

Aktorja me origjinë sovjetike u tha 600.000 ndjekësve të saj në Instagram se ajo ishte diagnostikuar në spital pasi u mor nga ambulanca me temperaturë mbi 38.9 °C.

Kurylenko kishte luajtur së bashku Daniel Craig në filmin e vitit 2008, “Quantum Of Solace”, si agjente e fshehtë e Bolivisë, Camille Montes. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
“Rri ekstrem zhveshur, çfarë shembulli je për vajzën” - Sara Hoxha me përgjigje epike për ndjekësen

“Rri ekstrem zhveshur, çfarë shembulli je për vajzën” - Sara Hoxha me përgjigje epike për ndjekësen

Magazina
Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Magazina
Albano Bogdo reagon pas fyerjeve që ia bëri Beatrix Ramosajt në emision

Albano Bogdo reagon pas fyerjeve që ia bëri Beatrix Ramosajt në emision

Magazina
I dyshuari për vrasjen e Tupac Shakur del në gjykatë

I dyshuari për vrasjen e Tupac Shakur del në gjykatë

Magazina
Gati 20 vite pas skandalit me David Beckham - Rebecca Loos po jeton larg vëmendjes, e martuar me një doktor në Norvegji dhe nënë e dy fëmijëve

Gati 20 vite pas skandalit me David Beckham - Rebecca Loos po jeton larg vëmendjes, e martuar me një doktor në Norvegji dhe nënë e dy fëmijëve

Magazina
Dyshimet për

Dyshimet për "ndarje" nga bashkëshorti, flet Blerina Kllokoqi Rugova: Po të ndodhte diçka mes nesh, e gjithë Kosova do e merrte vesh

Magazina
Kalo në kategori