LAJMI I FUNDIT:

“Oh Zot, është si një raketë!”: Me Lamborghinin e marrë me qira, britaniku filmon veten duke vozitur me shpejtësi të lartë në një autostradë në Gjermani

“Oh Zot, është si një raketë!”: Me Lamborghinin e marrë me qira, britaniku filmon veten duke vozitur me shpejtësi të lartë në një autostradë në Gjermani

Një britanik ka filmuar veten duke vozitur me 333 km/h në një autostradë në Gjermani me një Lamborghini Huracan të marrë me qira.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një YouTuber i cili po hetohet nga policia gjermane pasi voziti me shpejtësi 207 mph (333 km/h) dhe “nisi garat ilegale në autostradë”.

Ally Law, 25 vjeç, filmoi veten për një video të ngarkuar në internet me një Lamborghini Huracan të bardhë – të cilin thuhet se e mori me qira.

Law mund të dëgjohet duke bërtitur gjatë gjithë videos ndërsa Huracan vrapon në autostradat 8 dhe 99, pranë Mynihut.

“Oh Zot, është si një raketë…”.

Disa minuta pas videos, ai shfaqet për të treguar makinën sportive me fuqi të lartë.

Lamboghini Huracan u prezantua në vitin 2013 dhe një Huracan Tecnica krejt e re e vitit 2022 do t’ju kushtonte të paktën 240 mijë euro.

Ndërsa një model si ai që drejton Law mund të kushtojë nga 135,000 deri në 170,000 euro. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Turqia prezantoi një makinë fluturuese - ja si duket ajo, bëhen të ditura specifikat e saj

Turqia prezantoi një makinë fluturuese - ja si duket ajo, bëhen të ditura specifikat e saj

Auto
Ky Beetle me vetëm 3.2 kilometra u shit për 57 mijë euro

Ky Beetle me vetëm 3.2 kilometra u shit për 57 mijë euro

Auto
Varianti i ri i F-150 Lightning

Varianti i ri i F-150 Lightning "Flash" vjen me një rreze 514 kilometra, vjen gjithashtu i pajisur me pompë nxehtësie për të ruajtur baterinë gjatë dimrit

Auto
Mercedes-AMG prezanton GLC Coupe të re: Dizajn elegant me performancë të lartë

Mercedes-AMG prezanton GLC Coupe të re: Dizajn elegant me performancë të lartë

EVs
Falë kërkesës në tregun japonez, shitjet globale të Toyota-s rriten me 9 për qind

Falë kërkesës në tregun japonez, shitjet globale të Toyota-s rriten me 9 për qind

Auto
Pamjet e fundit të shpërndara në internet na tregojnë brendësinë e kamionçinës Cybertruck

Pamjet e fundit të shpërndara në internet na tregojnë brendësinë e kamionçinës Cybertruck

Auto
Kalo në kategori