LAJMI I FUNDIT:

OBRM-PDUKM feston fitoren e dyfishtë në Shkup

OBRM-PDUKM feston fitoren e dyfishtë në Shkup

Para selisë së OBRM-PDUKM-së në Shkup mbështetësit e kësaj partie festojnë fitoren në zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale.

Sipas rezultateve të fundit të KSHZ-së, Gordana Siljanovska -Davkova ka arritur të fitojë 235.552 vota, ndërsa Stevo Pendarovski 111.703 vota nga 50% të vendvotimeve të numëruara.

Ndërkaq, sipas KSHZ-së, në zgjedhjet parlamentare OBRM-PDUKM ka arritur të fitojë deri tash 59 mandate, kundrejt LSDM-së e cila ka arritur të fitojë 18 mandate, 1 më pak se Fronti Evropian.

Kujtojmë se mandate ka arritur edhe koalicioni VLEN 13, E majta e Dimitar Apasievit 6 dhe ZNAM 5, por ende nuk janë numëruar të gjitha vendvotimet./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Lajçak për masat ndaj Kosovës: Duhet të hiqen, por gjithçka varet nga diskutimet e nesërme

Lajçak për masat ndaj Kosovës: Duhet të hiqen, por gjithçka varet nga diskutimet e nesërme

Lajme
Dosja ndaj të dyshuarëve për spiunazh - 'Kanë udhëtuar shpesh në Serbi'

Dosja ndaj të dyshuarëve për spiunazh - 'Kanë udhëtuar shpesh në Serbi'

Drejtësi
Lajçak dhe komandanti i KFOR-it flasin për Urën e Ibrit dhe sigurinë

Lajçak dhe komandanti i KFOR-it flasin për Urën e Ibrit dhe sigurinë

Lajme
Rrëfimi i Demir Limës për Ukshin Hotin: Para se të dilte nga burgu i hoqi flokët vetëm që të solidarizohej me ne

Rrëfimi i Demir Limës për Ukshin Hotin: Para se të dilte nga burgu i hoqi flokët vetëm që të solidarizohej me ne

Lajme
Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Lajme
Mospërputhja e agjendës, Osmani nuk takohet me Lajçakun

Mospërputhja e agjendës, Osmani nuk takohet me Lajçakun

Lajme
Kalo në kategori